şükela:  tümü | bugün
 • mercedes takım patronu toto wolf (bkz: 2020 türkiye gp) 'sinde podyuma çıkan pilotlara şampanya yerine gazoz verildiğini iddia etti.

  https://twitter.com/…tatus/1328010717279215621?s=19

  podyum töreni şeriatla yönetilen ülkelerde bile şampanyayla kutlanıyor. geçenlerde aynı zihniyet "ramazanda yarış olmaz" diye takvime girme fırsatını da reddetti. eğer iddialar doğruysa sözde laik bir ülkenin nasıl bir siyasal islam pisliğine battığının boyutlarını gözler önüne seriyor bu hareketler.

  edit: müslüman ülkeler arasında (müslüman ülke diye bir tanım olamaz) sadece bahreyn'de meyve suyuna benzer bir alkolsüz içecekle yapılıyormuş podyum törenleri.

  3:10'dan itibaren toto wolf'ün sprite açıklamalarını izleyebilirsiniz

  edit 2: mercedes takımının podyumdan sonra kendi arasında yaptığı kinayeli şampanya töreni
  https://www.instagram.com/…yp/?igshid=1fg8cofwhw79z

  edit 3: birleşik arap emirliklerinden şampanyalı bir podyum töreni. meraklısına gelsin

  edit 4: bu 2006 yılında istanbul park'ta yapılan podyum töreni . bu da son yarış olan 2011'de yapılan podyum töreni (06:10'dan itibaren izleyebilirsiniz) 9 senede ülkenin geldiği noktaya bakar mısınız

  edit 5: bu şekilde onlarca mesaj aldım. sizin zihniyetiniz siyasal islam falan da değil, siz doğrudan faşistsiniz.
  https://hizliresim.com/abioz3

  edit 6: toto wolf'ün "sprite/gazoz" benzetmesini "havası kaçmış şampanya" için söylediğini iddia edenler de var. bu duruma bir netlik kazandırılması için yetkililerin açıklama yapması gerekiyor.

  edit 7: cumhurbaşkanı danışmanı ismail cesur şampanya rezaletini kabul eden bir twit atmış. rezaletin doğruluğu böylece teyitlenmiş oldu arkadaşlar. artık söz sizde
  https://twitter.com/…tatus/1328076436817711106?s=19

  edit 8: hahanshsndjdjsjd "hahanshsndjdjsjd "gazoz skandalını "bae'de, malezya'da, bahreyn'de de oluyor" diye savunan cb danışmanı ismail cesur'un alkollü gece kulüplerinde çektiği fotoğraflar ortaya çıktı"
  https://twitter.com/…tatus/1328350015694249985?s=19
 • utanç kaynağıdır.
  rezaletin dik alasıdır.
 • limonlu frutti vermişlerdir. şampanya yerine ben de onu tercih ederdim.
 • allahtan milli icecek ayran ve soda koymamişlar
 • zemzemdir o cahiller.
 • şişeden çıkan şampanyanin neden köpürmedigi şimdi ortaya çıktı.

  hay zihniyetinize.
 • bunlar böyle yaptığı sürece ‘siz deveye mi biniyorsunuz’ gibi soruların ardı arkası kesilmeyecek.

  amına koyim ülkenin anasını siktiniz, yemediğiniz kul hakkı, çalmadığınız yer kalmadı. şampanyaya gelince mi auuu oldu? vallahi utanıyorum ülkemi bu zihniyetin temsil etmesinden.
 • yarış bize verildiğinde düşündüğüm ilk şey buydu, eğer biri ahlak satacaksa onu biz yaparız, çünkü en ahlaklı biziz, yarış kutlamalarında şampanya vermeyen aşırı ahlaklı devletimizi tebrik ederim.
 • ben bugün başlığa neden patlamıyor şampanya diyince,bazı troller gelip gömmeye bahane arama diyordu. şimdi dünyaya söyledi adam. buralara klasik küfürler yazdığımı düşünün.