şükela:  tümü | bugün
 • şampiyon f1 pilotu lewis hamilton ve arkadaşları, muğla / göcek'te bir koyda çevre temizliği yapıp sosyal medya hesaplarında paylaşmış ve aşağıdaki açıklamayı yapmış. benim adıma utanç verici bir olay. yine dünyaya rezilliğimizle gündeme geldik. buyrun link

  — "dünyanın en güzel yerlerinden birindeyim. bu görüntü karşısında bir şey yapmadan duramazdık. hepimizin bu konuda harekete geçmesi gerekiyor"
 • başlığı görünce birini hamilton'a benzetip esprili bir başlık açtılar sandım. gerçekten de hamilton çıktı. kendi adıma çevreyi temiz tutmaya özen gösteriyorum ama yine de utandım. coğrafi açıdan çok güzel olan ülkemizin böyle gündeme gelmeyeceği zamanlar olur umarım.
 • başlığı okuduktan sonra refleks olarak akla gelen efsane replik:

  (bkz: çöpçü deyip geçme baba muazzam para alıyorlar)
 • milyonlar kazanmasına rağmen erinmeyip o çöpleri toplaması nasıl kişiliği olduğunu ortaya koymuştur. tatil yerlerinde ya da mahallemizde o çöpleri, su kapaklarını, izmaritleri gördükçe atanlara lanet ediyorum. bu insanlarla aynı havayı solumaktan utanıyorum. sorsak en müslüman onlardır, ama adam gider kırmızı ışıkta küllüğü yere boşaltır, giderken camdan sigara paketini atıverir... dinimizde bunun yeri yok sözde müslümanlar!
  bu manzarayı gördükçe insan sinirlerine hakim olamıyor resmen. teşekkür ederim hamilton, çöpleri zenginlerin de toplayabileceğini bizlere gösterdiğin için!
 • o çöplerin sahiplerinin bu bilinç seviyesine ulaşması mümkün değil ne yazık ki. en azından bari çocukları, torunları falan ailesinden göremeyecek bu terbiyeyi ancak belki internetten falan görürler de ebeveynleri gibi olmazlar diye umut ediyorum.