şükela:  tümü | bugün
 • alın size efsanevi nesil ve yine 81-86 arasın doğan nesle tekabül etmekte. senna ile prost'un çekişmesini izleyemese de idare eder. o rekabetten sonra tadı tuzu kalmadı benim ve birçoğumuz için formula 1'in. sürekli değişen kurallar, teknolojinin daha fazla işin içinde oluşu, yeni simaların yeteri kadar albenisinin olmayışı... belki de bir daha schumi ve flying finn rekabetini izleyemeyeceğim için ürettiğim bahanelerdir bunlar, kim bilir?
 • mika maykilin neredeyse 25 saniye onunde yarisi birinci goturmektedir. yarisin son turunda mika tam kazandi derken, o muhtesem gri arabadan bi anda dumanlar yukselmeye baslar evde bir hasiktir nidalari, noluyor lan, yuru be oglum son tur lan son tur lan bagrismalari arasinda, ferrari maykila verir haberi maykil basar gaza, fark kapanir kapanir. gri'nin motoru yetmez ve durur kirmizi kazanir. gri'nin kuzeyden gelen adami takim arkadasi iskocyali'nin arabasina oturarak yarisi tamamlar. bogaz dugumlenmisti edilecek kufur kalmamistir. 86 dan sonra doganlarin da dahil oldugu nesildir mallasmayalim.
 • hakkinen'nin schumacher'e kurduğu psikolojik üstünlük, doğan bebekleriyle son bulmuştur. baba olan f1 pilotlarının tur başına bir saniye kadar kötü derece yaptıkları da, o günlerden aklımda kalmış. ve hakkinen artık risk almıyordu. evde bekleyenleri çoğalmıştı.
 • dahil olduğum nesildir. hakkinen'i tutardım ve david coulthardı hep ayak bağı olarak görürdüm. schumacheri de sevmezdim lakin en iyi olduğunu da görmezden gelemezdim.
  o değil de bi sato vardı n'oldu ona?
 • her zaman ilk tur bindirmeyi yiyen takım olan minardi'yi de hatırlayacak olan nesildir.
 • david coulthard'ın, lider giderken son turda aracı arıza yapan mika hakkinen'i aracının kenarında taşıyarak finish çizgisine kadar getirmesine de şahitlik etmiş nesildir.
 • tüm maykılların en güzel zamanları. bu nesil ayrıca m. jordan’ın m. jackson’ın m. j fox’un kıymetini de çok iyi bilir. ne güzel zamanlardı. hey gidi...
 • okay karacan'ın anlatımı serra demirkol'un yorumlarıyla güzel zamanlardı.
  o dönemle ilgili aklımda kalan en özel anı schumacher, david coulthard'a tur bindirirken yol vermesi gerekirken arabayı önüne kırıp kazaya sebebiyet vermesi ve ikisininde yarış dışı kalması.. 2. ye tur bindirirken yarış dışı kalan schumi çıldırmış ve mclaren garajını basmıştı akabinde garaja kaskını fırlatmıştı.
  tek meziyeti schumacher'e escort etmek olan vasıfsız eddie irvine'da enteresan bir karakterdi.
  aynı eddie irvine 99'da schumi'nin bacağını silverstone'da bırakıp 6 yarış kaçırdığı sezon test pilotu mika salo ile omuz omuza vermiş ve şampiyonluğu kılpayı kaçırmıştı.
  yanılmıyorsam 2000de hakkinen son turda yarış dışı kalmış ve schumi'ye 1.liği bırakmıştı. coulthard ise kendisine otostop çeken mika'yı pite kadar bırakmıştı.
  sarı arabalarıyla heinz harald frentzen ve damon hill'i eddie jordan amca, monaco gp lerini yatından takip ederdi.
  her yarışta tur yeme ve motor masraflarında başı çeken toranosuke takagi en unutulmaz pilotlardandı.
  o dönem ferrari'nin yükselişi ve schumi'nin 5 yıl arka arkaya şampiyonluk yaşadığı yıllarda jean todt ve ross brawn inanılmaz katkılar sağlıyordu.
  herşey çok özeldi, sigara reklamları ayrı bir hava katıyordu araçlara.. marlboro, west, benson&hedges...
  sigara firmalarının araçlar üzerindeki rekabeti gibi pit ekibinin yanında güneş gözlüklerini takıp yarışı takip eden yengelerde bir rekabet göstergesiydi.

  bir nesil italyan ve alman milli marşlarını ezberlemişti resmen..
 • juan pablo montoya'nın saman alevi gibi parlayıp sönüşüne de tanık olmuşlardır.
 • minardi isimli o efsanevi f1 takımını da saygı-sevgiyle anarlar.