şükela:  tümü | bugün
  • faber-castell 1425 auto ile karıştırılabilen kalem. farklı olarak basma mekanizması yoktur. kapak tak çıkar formatında olup mutlaka kaybolur. yine de güzel yazar ucuzdur.
  • yazmayı sevdiren kalemdir.
  • hem bu kadar ucuz olup hem de bu kadar kaliteli ve dayanıklı olmasıyla başımı döndüren, efsanevi kalem.

bende bu kalemlerin kırmızı olanlarından var bir tane, sanırım yaklaşık iki yıl kadar önce almıştım. daha önceki entry'lerde de belirtildiği gibi, kapağı hemen kaybolmuştu benimkinin de.* sonra araya başka kalemler girdi, aldattım kendisini maalesef. kapaksız kapaksız durdu bir köşede öylece... geçen gün gözüme ilişti, "mürekkebi kurumuştur kesin :( böyle bir kalemimin olduğunu tamamen unutmuşum" diye düşünerek kalemi denedim ve iki (iki evet, iki, rakamla 2) yıldır kapaksız durduğu halde mürekkebinin kurumadığını, ilk günkü gibi yazabildiğini görünce şoke oldum! yazıyor ama asla öyle silik yazmıyor, gayet düzgün ve tok bir renkle yazıyor. bu kalemle yazmak çok keyifli üstelik, kağıdın üstünden güzelce kayıyor kalem. mürekkebi sıvı değil de daha çok jel formunda sanırım. kapağı açık kaldığı halde iki yıl boyunca kurumamasının nedenlerinden biri de bu olabilir diye tahmin ediyorum. mürekkebin özel bir formülü de olabilir. iki yıl boyunca açık kalan kapağa rağmen kurumayan mürekkebin ilk günkü yazış kalitesinin kaldığı yerden devam etmesi, büyük başarı! bravo!

kalemlere meraklıyımdır, pahalı-ucuz pek çok kalem denemişliğim var, o yüzden gönül rahatlığıyla belirtiyorum ki ben bu kaleme kefilim.* şu dünyada fiyat/performans oranı en yüksek olan tükenmez kalem, belki de bu kalemdir. tavsiye ediyorum.

kalemimi kullanacağım, bitince aynı modelden yine alacağım. canım kalemim, sana haksızlık etmişim, senin kıymetini bilemeyip seni unutmuşum bir köşede, hatamdan dönüyorum artık, sadık dostum benim <3