• 23 ağustos 2010 trabzonspor fenerbahçe maçı'nda bir ara ileri tuşu basılı kalan futbolcu.
  • topuğuyla penaltı noktasını deldiğinde yediği boku fenerbahçe sevgisine ve kazanma hırsına yoran fenerbahçe taraftarlarının yeni hedefi olan futbolcudur.

(bkz: eden bulur)

zöge: bunu eksiliyorken içinizden "adam haklı aslında lan" diye aklınızın bir ucundan geçirip sonra bunu kendinize bile itiraf edemiyorsunuz ya. heh işte o bana yeter. nerede kalmıştık, eksilemeye devam.
  • takımının sadece bir gole ihtiyacı olduğu bir maçta uzatma dakikalarında gol olacak bir pozisyonda çok kötü bir şut çeken ve yine uzatma dakikalarında 2 faul birden yapan bir adam. fenerbahçe bir işletim sistemiyse bu adam virüstür. yeri gelmişken guiza da trojandır. selçuk da truva atıdır. daum da ajan smith'dir.
  • "dürüstlükle, bileğimin hakkıyla oynayıp puan kaybedeceğime; çirkeflikle, düzenbazlıkla galip geleyim" düşüncesinin ürünüdür yazıp bırakacaktım, vazgeçtim. çünkü öyle değil.

eliyle gol atan oyuncu da, kendini ceza sahası içinde yere atan oyuncu da hile ile karşı tarafın hakkını gasp etme arayışında olur. ama o durumlarda 2. bir boyut vardır: hakem de bir insandır, onu kandırabilmek de futbol oyununun bir parçasıdır.

bugün dünyanın en ünlü gollerini sıralasanız "tanrı'nın eli" her daim ilk 3'de olacaktır. insanlar bugün dahi o golü izlerken "iyi yutturmuş be hakeme" diyerek gülerler. işte bilica'nın hareketini düzenbazlıkla puan almayı amaçlayan, istesek de - istemesek de oyunun bir parçası olan bu tip hareketlerden ayırmak lazım.

o harekette sadece haksız kazanç elde etme isteği yok. futbol oyununa olan nefret var, bencilce bir düşünce, mızıkçılık var; ve en önemlisi o harekette özgüven eksikliği, korku var.

tüm bunlar bir araya gelmeden bir futbolcuda böyle bir hareketi yapacak psikoloji oluşması mümkün değil. çocukken mahalle maçında kendi takımı kaybetmeye başlayınca topunu alıp giderek oyunu yarıda kesen çocuk vardı ya hani: gözleri nefret dolu, mızıkçı, saygısız, korkak ve ezik çocuk. o çocuk geldi aklıma malum hareketi izleyince. sebepsiz yere tabi, tamamen serbest çağrışım.
  • sike mike hikaye, sirf su adami oynattigi icin fenerbahcenin ligden dusurulmesi lazim. takimdan soguttu beni.
  • galatasaray'ın gizli forveti.
  • kimse yazmamış hayret. 3. golün geldiği kornerde caner erkin'i tutan stoper...
  • yaptığı hareket, kornerlerde topu çeyrek dairenin dışına koymak ve sahaya sümkürmekle bir tutulan kişiymiş bu.

ben aklı başında fenerbahçelilerin, olayı bu şekilde algıladığına inanmıyorum. inanmak istemiyorum. ilkokul seviyesinde bir mantıkla "sizde de hagi vardı olm" diye savunma yapmak dışarıdan bakınca çok ezik görülüyor hakikaten.

hayır, çok mu zor lan şu çirkinliği ayıplamak?
  • aradığını buldu mu merak ettiğim futbolcudur.

(bkz: penaltıya temelden girmek)
  • "bilicanın sozleşmesi uzatılmış. peşin 250 bin euro artı kazı basına 25 bin..."
    bener onar, twitter
hesabın var mı? giriş yap