şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alfa romeo bünyesinde çalışan test pilotu. alfa romeo giulia quadrifoglio verde ile ring'in ırzına geçen adam.

  (bkz: nurburgring)

  https://youtu.be/5gedjmivqly
 • korkusuz lakaplı alfa romeo test pilotu. giulia qv modelinin ring'de en hızlı sedan olmasında yadsınamaz pay sahibi.
 • giulia qv videosunu izlerken zevk almamızı sağlayan kişi. yok mu başka videosu dedirtmiştir.
 • porsche panamera'da nurburgring'i turlanırken araçta roll cage, aracı kullanan sürücüsüne ise koruyucu kıyafet giydirilmişken bu herif bir t-shirt, kot pantolon, rolex saat ve bir kask ile (ki onu da takmayacaktı galiba, muhtemelen araca binerken tutuşturdular eline) giulia'yı kullanmış ve panamera'ya 6 saniye takıp rekor kırmıştır..
  bu italyanlar da biraz bize benziyorlar.. iş güvenliği kavramı pek yok.. değişikler..

  (not: iş sağlığı ve güvenliği kavramının yaratıcısı 17. yy'da yaşamış bernardino ramazzini'dir.. ve kendisi bir italyandır..)

  giulia'nın rekoru kırdığı videosunda da bu durum farkedilmiştir..
  videoya gelen bir yorum
  -other manufacturers get their drivers to wear a race suit, ı love how the ıtalians set a nürburgring record in t-shirt & jeans lol.?
  bu yoruma cevap: -yea, germans installed a rollcage and multipoint seatbelts in their panamera, italians were like: hey mario, before you go with your family to disneyland, do us a favour, it won't take long, here's your helmet :d
 • bu adamda alfa romeo'nun efsane yarış pilotu, büyük usta tazio nuvolari'nin ruhu var. bence fabio francia kendisine takılan korkusuz lakabını fazlasıyla hak ediyor.

  giulia'nın koltuğuna otursam virajları onun gibi dönebileceğimi hiç zannetmiyorum. adam 147-150 km hızla keskin virajlara dalıyor ve çıkıyor. tamam giulia muhteşem bir araba. yüksek teknoloji ürünü ama nurburgring rekorunu aynı arabayla başka birisi muhtemelen kıramazdı. bence başarı hem arabanın hem fabio'nun. bu adamı neden alfa test pilotu olarak çalıştırıyorlar orası ilginç. böyle korkusuz biri yarışlarda olmalı.