şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gold olmuş (bkz: gold olmak) peter molyneux'un x-box için geliştirdiği bir rpg..
 • peter molyneux tarafından gerçekleştirilen ve x box platformunda çalışan bir rpg. hayat simülasyonu olarak nitelendirilebilecek oyunun the sims'ten kat be kat daha başarılı olacağını söylemek mümkün.
 • cok basarili bir rpg olmus. kotor'u animsatan iyi/kotuye yonlenme dikkat cekici. yaptiginiz questlerden ve genel davranislardan hangi yone gittiginiz belirleniyor. ayrica oyuna kucuk bir cocuk olarak baslayip buyuyorsunuz. classiniza ve alignmentiniza gore de yuzunuz degisiyor.
 • avrupa'da 08.10.2004 tarihinde satisa sunulacak rpg.
  su an icin sadece x-box icin gelistirilmis görünüyor, fakat ilerki tarihlerde diger platformlar icin de tasarlanacagi belirtildi.

  iyilik/kötülük puanlariniza göre vücut seklinizin ve simanizin degistigi gibi, yasam kosullariniz da buna etki ediyor.
  mesela güneste cok gezen bir kahramanin cildi bronzlasiyor, agir silah tasiyanin ise kaslari gelisiyor. cok bira icenin göbegi ciktigi gibi, bunu zamanla savasarak eritme olanagi da saglaniyor. ayrica her hangi bir muharebeden aldiginiz yara izi, size tüm macera boyunca eslik ediyor..
  asik olmak, evlenmek, ev almak, esinizi aldatmak, gegirmek gibi bir cok özellik katilmis oyuna.
  yorumcularin, ve trailerlarin yalancisiyim

  kisacasi bekliyoruz efennim.. surda kac gün kalmis ki..?
 • morrowind tadında bir genişlik bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan oyun...
 • andersenden masallar kivaminda dokusu, "ailemi kilinctan gecirdiniz talukatinizi iskerim ulaaan" temasi, bahar kokulu ace misali pastorel grafikleri, hafif esprili tarzi ve senaryo disina cikip "free" takilip kestane yapmaya imkan tanimasiyla enteresan bir profil cizen ama enteresan olamayan oyun.
 • morrowind'den çok daha farklı bir tatta geni$lik sunan masalımsı oyun.grafikleri oyuna sizi daha çok bağlayacak kadar etkili.oyun kendi adına size verebileceği en büyük olanağı sunuyor(oltayla balık tutup denizden eski bir yüzük bulmak bir yana,karı kızlara kur yapmak bir yana,taverna taverna gezip kumar oynamak bir yana)..
  oyundaki karakterin iyi kötü dengesi bu konunun uzmanı lionhead studios (bkz: black and white) tarafından mükkemel $ekilde harmanlanmı$ ki bu denge sırf karakter üzerinde değil questlerde de mevcut(mesela bir çiftliğe yapılan saldırıda ister iyi taraf olup çiftçiyi koruyabiliyorsunuz ya da haydutlardan olup daha çok altın kazanabiliyorsunuz).
  oyunun herhalde en büyük eksikliği çok kli$e anlar ve sözler içermesi ki buna da bok atılamaz zira adı masal..
 • oldukça başarılı bir oyun olmasına karşın morrowindle karşılaştırılmaması gerekir, daha çok bir pirates! yada sea dogs tarzı sizi çizgisel questlerin içinde özgür bırakan kendi yolunuz çizmenize izin veren bir oyun. rpg lerin bazılarına göre asıl gafı olan dövüşleri playstation ve xbox mantığını bir karışımı, şöyleki "batı rpg"* * lerinde olduğu gibi skiller alıyoruz experience kazanıyoruz aynı zamanda "doğu rpg"lerinde oludğu gibi bu skillerle dövüş oyunlarını aratmıyacak kombolara imza atabiliyoruz... ev alma, evlenme, balık tutma, belediye başkanı olma, kahraman veya tiran olma gib birçok seçeneğimiz olan oyun şirinliğiyle başta batsada sonradan kendini sevdiren grafikleriyle son zamanlarda pc ye çıkmış en eğlenceli pcrpg... ha ben ciddiyet ararım aşmış özgürlük isterim derseniz bekleyin oblivion u... beklerkende kotor oynayın*...
 • (bkz: fable)
 • ilk ekranında huzur veren , gayet güzel grafikleri olan, genelinde de huzur ve çizgi film havasına sahip, temiz ve kullanışlı arabirimlerle beraber oynanışı kolay olan oyun.credits ekranı bile özenle yapılmış oyundur.ana konusunun kısa sürmesi,yaşam süresinin kısa olması ve jack of blades'in sauronun kopyası olması gibi eksileri bulunmasa kendi türü için mükemmel olabilecek oyun.