şükela:  tümü | bugün
1737 entry daha
  • herkes atlamış ama bugün maç 2-1 iken karşı karşıya çıkardığı topla dönebilecek bir maçın bizde kalmasını sağlamıştır. fazla iş düşmedi ona ama işini de fazlasıyla yaptı. böyle devam etmesi dileğiyle.
  • karabük maçındaki maç kazandıran son dakika kurtarışından sonra dün akşam da bir kritik kurtarış daha yapmıştır.
    devam...
  • işte senelerdir isyan ettiren "gelen pozisyonu yiyen kaleci" krizinden kurtarmıştır bizi.

kaleci bir maçı böyle kurtarır işte. maç 2-1 adam o gölü atsa kalecinin bir hatası yok ama kurtarırsa 3-1 oluyor ve galibiyet.

tolga denen kaleci ise hem avrupa'da hem ligde bu pozisyonların hepsini yedi. eleştirdiğimiz zaman "yapacağı bir şey yoktu" dendi. abi yapacağı bir şey olsun diye kaleye koyuyoruz o adamı.

maç 1-0, 2-1 ve ya berabere giderken gelen kritik bir topu çıkartırsa takım reaksiyon verip maçı alıyor. ancak gelen her topu yersen bütün maç verdiğini emek rezil oluyor.

dünya üzerinde hiç bir takım yok ki kalesine hiç pozisyon gelmesin. hah işte gelincede kurtaracak ki maçı kazanabilelim.

tolga sağ olsun geçen senelerde bu "yapacak bir şeyi yok" golleri yüzünden avrupadan elenmemize sebep oldu ligde defalarca takımı demorolize etti.

ve işin komik yanı hala televizyonlarda çıkıp "ağbi tolga fabriden iyi kaleci ya" "o hataları tolga yapsa asardınız yaa" tribinde yorumcular var.

işte bu şahıslar arda'nın selçuk'un falan "ağbi adamsın" furyasından. tek olayları tanıdıkları muhabbeti oldukları adamları korumak için öyle abuk sabuk konuşmak. sonra türk futbolu neden ilerlemiyor.
  • bugün maç 1-2 iken porto'nun beşiktaş'ı boğduğu dakikalarda %100lük karşı karşıya pozisyonu çıkarmış ve maçı çevirmiş kalecidir.

bu pozisyon haricinde de sezgileriyle, pozisyon alışıyla, konsantrasyonuyla, yan toplardaki başarısıyla dört dörtlük bir maç çıkarmıştır.

her yediği golden sonra sözlüğe koşup kendisini eleştiren orospu çocuğu neredesin acaba?

sağda solda arkadaşlarına, sözlükte renkilere hava atıyosun di mi beşiktaş maç kazandı diye. kaypak seni.

edit: porto teknik direktörü maç sonu açıklamasında "iyi oynadık ama beşiktaş'ın kalecisi iyi performans gösterdi" diyerek aslanıma selam çakmasını bilmiş. düşünün bu adamın yönettiği takımın kalesini casillas koruyor. senin kalecini övüyor maç sonunda.
  • valla sizi bilmiyorum ama bana cok güven veriyo. yan toplarda karsi karsiyada kusursur. e cepheden biraz vasat ama zaten o da iyi olsa bedavaya besiktasta oynatamazsin.
  • nihayet istediğimiz gibi maç kazandıran kaleci çizgisine geliyor dedirten ispanyol kaleci.

önce karabük ardından porto maçlarında maç kazandıran/kurtaran kurtarışlar yaptı.
  • açıkçası ben bu adamın yerine başka bir kaleci istemem takıma gerçekten beğeniyorum pozisyon bilgisi ve refleksleri gayet iyi yan toplarda bazaen saçmalayabiliyor ama bir kaleci için en önemli olan işi çok doğru yapıyor çok güzel açı kapatıyor bunu dün akşamki maçta fazlasıyla gördük ve benim gibi kaleciyi özellikle izleyen adamlar bu adamın ne kadar iyi pozisyon aldığını çok iyi görüyordur.

ayrıca topu oyuna sokma konusunda çok uzun süredir beşiktaşa gelmiş en iyi kaleci top rakibe gider taca gider korkusu yaşamıyoruz kaleci vuruşu sonrası aleyhimize atak olmuyor sayesinde.
  • fabri genelde inanılmaz kurtarışlar yapabilen, insan üstü refleksleriyle kendinden söz ettiren bir kaleci değil ancak takıma katkı sağlayabilecek ve bir kaleci icin belki de en az kurtarış yapmak kadar onemli 3 önemli özelliği var;

- iki ayağıyla da isabetli pas verip/degaj dikip topu oyuna sokabilmesi.
    - pozisyonlarda açısını iyi ayarlayabilmesi.
    - oyun görüşüyle defansı yönlendirebilmesi.
  • sezon başındaki o hafif formsuzluğunu üzerinden atmış ve geçen seneki fabriye dönüşmeye başlamıştır

muhtemelen kasımpaşa maçındaki şutlar şimdi gelse en azından birini yemezdi. ters ayakla yakalandığı toplarda bile muazzam kurtarışlar yaptı lyonla içerdeki maçı hatırlayın
  • tehlikeli geri pası verdiğinde çalım atmayıp, kaleye geri doğru ilerlemezse benim açıdan iyi kalecidir.
19 entry daha