şükela:  tümü | bugün
  • 'yokkkk' amk diyor erdal beşikçioğlu. nasıl içten.. 'bunu yapmazsan özgün olamazsın, sen olamazsın, başkası olursun' cümleleri, 've mutsuz olursun en nihayetinde' diye tamamlanıyor beynimde. bunun 'olsun, biz de mutsuz olalım' gibi bi'alternatifi yok. 2 dakika 22 saniyeye bir ömrü sığdırıyor beşikçioğlu. seviyoruz amirim. doğduğun gibi kal.
  • bomonti virali. hükümet yanlısı dizilerden vazgeçip, tiyatroya dönüşünü bir sponsor ile anlatmış burda şair.
  • birine oykunmekle taklit etmenin farkina varamamis, ozgunlugun tanimini tam kavrayamamis bir konusma. "fabrika ayarlari" sozunu cumle icinde kullanalim, hem de cok felsefik olsun diye fazla kasilmis ve fabrika ayarlarinin disina cikilmis sanki.

haaa bi' de, dogdugumuz gibi nasil olabiliriz? agu aguuuu... konusmayalim, yurumeyelim, tum bildiklerimizi unutalim...

ozgunluge hayatina dair ne varsa onlari kendi kotanda eriterek erisebilirsin ki birilerini ornek almak/oykunmek ozgunluge giden yolda onemli bir mesafedir kanimca. bu durumda tabi once o kotayi doldurmak lazim, fabrika ayarlarinda birakmak yerine.

offf yaaa, beynim yandi dinlerken... yazarken de hangi mantik hatasindan baslayayim bilemedim.

olmamis, sifir! otur!
  • erdal beşikçioğlu nun çektiği felsefe yüklü video.

her harfte farklı bir anlam mı var ben mi abartıyorum.
  • tiyatrocuların hazır metinsiz konuşamaması şeklinde bkz. veresim gelen konuşma. yazar-çizer tayfasının daha iyi beyanlarda bulundukları dikkatimi çekiyor. demek yazılı kompozisyondaki sağlamlık konuşmaya da yansıyor, performans sanatçıları biraz çuvallıyor. ha, var tabii bazı özel insanlar, metin akpınar misal.
  • erdal beşikçioğlu'nu ne kadar özlediğimizin göstergesi olan video. 2 dakika 22 saniyede pek çok şeyi anlatmış.
  • "bomonti çok fena kafa yapar" mı denmek istenmiş, anlamadım. yoksa kendi içinde bu kadar çelişki barındıran bir metin yazmak mümkün olmazdı sanırım. bananazura'dan şaşmamak lazım.
  • behzat ç ile erdal beşikçioğlu'nu karıştırmamak lazım. behzat amirim mi bu konuşan? hay allam...