• bazı digital cihazların üzerinde bulunup ta, cihazın orasını burasını kurcalayıp ayarlarını bok ettikten sonra yardımımıza koşan yegane komut... canım benim...
    (bkz: default)
    (bkz: varsayılan)
  • temiz bir sayfa açmak, herşeye baştan başlamak, hayata format atmak anlamına gelebilecek cümlenini mastarsız hali.
    (bkz: modern halk deyimleri)
  • databank ya da hesap makinalarındaki gibi basınca hemen bütün her şeyi yakıp yıkmayan, güvenlik kodunu doğru olarak yazana kadar uslu duran efendi komut.
  • fabrika'da aldigi ayarlara burun kivirip gercek dunyaya adim attiginda orasi burasi parmaklanan, elektrik verilen,kimi zaman gunun 24 saati uyuyamayan, yere dusen, yere atilan, calinan, cirpilan, pek cok anlamda kullanilan, bir de bir tane olsun hata yaptiginda fabrikada aldiklarindan cok daha feci ayarlar alan (ornegin) bir cep telefonunun kendi kendine verecegi emir, bir nevi "ben annemin evine gidiyorum"... evet...
  • n101'de eser turgut'un sunduğu programın adı olur aynı zamanda
  • en ünlü anarşizm teorisyenlerinden mihail aleksandrovic bakunin'in veciz bir sözüdür. bakunin'in bu sözü votka masasında sınıf bilinci, mülkiyet, emek, hak, eşitlik gibi antin kuntin şeylerden bahseden karl marx'a söylediği rivayet edilir. marx bu laftan sonra çok ağlamış, o dev gibi heybetli adam hüngür hüngür ağlamış, inanabiliyor musunuz?
  • insanlarda da olması gereken hatta "self destruction" butonunun yanında olması gereken buton. melonhead.
  • tüm kişiselleştirmelerden arınmak olarak algılandığında, kafayı resetlemek bilinç kaybı, elektrik şokları gibi detaylara refere eden özlü söz. insanda bir buton halinde değil, garanti yapışkanı ile kapatılmış kapağın altında bulunur.
  • an itibariyle istediğim durum.
hesabın var mı? giriş yap