şükela:  tümü | bugün
 • bir komünist sol slogan, 1 mayıslarda ben de attım, hala da atabilirim.

  aslında tam hali "fabrikalar tarlalar, siyasi iktidar herşey emeğin olacak" şeklindedir.

  neden sözlükte yok lafı geçmemiş bilemedim.
 • aşiretsiz mafyasız tarikatsız patronsuz bir düzene davetin adı.

  komünist parti'nin sıklıkla kullandığı sloganlardan.

  fabrikalar tarlalar, siyasi iktidar herşey emeğin olacak vurgusu ile patronları toplumsal yaşamdan dışlayanların attığı slogan.
 • eşitlik, laiklik, aydınlanma ve cumhuriyet ile bu 1 mayıs 2016'ın en temel sloganı.

  https://www.kp.org.tr/
 • dünyanın sonuna yaklaşıldığını gören patronların pahalı biletlerine rağmen marsa koloni için gitmeleri sonucu oluşabilecek durum.
 • siyasi iktidarsız işe yaramayacak sahiplenmedir.

  https://twitter.com/…nar_/status/726435731246333954
 • "iktidar, ülkemizin önemli üretim alanlarından biri olan şeker sektörünü ve bu sektörden ekmek yiyen yüz binlerce şeker pancarı çiftçisini, on binlerce şeker işçisini amerikan tekeli cargıll’e ve onun yandaş yerli ortaklarına feda ediyor. tamamen yerli üretim olan kristal şekeri ortadan kaldırıp onun yerine kanserojen etkisi bilinen nişasta bazlı şekeri geçirmeye çalışarak, bir yandan da tüm toplumun sağlığı ile oynuyorlar.

  bu özelleştirme saldırısı, bizim bölgemizde yaklaşık olarak 15-20 bin insanın ekmeğiyle oynamak anlamına geliyor. özelleştirmenin, işsizlik, yoksulluk, üretimsizlik olduğunu geçmişteki bir çok özelleştirme pratiğinden çok iyi biliyoruz. bu saldırıyı durdurmak için üzerimize düşeni yapacağız, tüm emekçi halkımızı da durmayıp harekete geçmeye çağırıyoruz.

  özelleştirme karşısında orta yolcu çözümler aramanın, sermayenin, cargill benzeri uluslararası tekellerin çıkarlarına dokunmadan, atılan adımlara küçük düzeltmelerle muhalefet etmenin yanlış ve tehlikeli olduğunu vurgulamak istiyoruz.emekçiler, şeker işçileri, çiftçiler, kendi gelecekleri için kendileri görev almalıdır. işi, sendikacılara, ara buluculara, düzen siyasetçilerine havale etmek intihardır. özelleştirmeye, ülkenin ve tüm işçilerin geleceği açısından bakmak yerine bu arada bir şeyler kopartıp, işçilerin susturulmasında suç ortaklığı yapma peşinde olanlar bizi kurtarmayacak.

  son olarak, bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: tüm bu yağma, düzenin, sermaye sınıfının, patronların eseridir. türkiye komünist partisi, ülkenin ve emekçi halkımızın geleceğinde bunların yeri olmayacak diyor.

  onlar özelleştiriyor, biz kamulaştıracağız."link

  fabrikalar, tarlalar ve en önemlisi siyasi iktidar emeğin olmaz ise patronların kar hırsı ile emperyalistlerin olacağı ortada...

  haklı ve örgütlü irade.
 • fabrikalar tarlalar her şey emeğin ola... ola... ola... ( boya ile duvar yazısını tamamlar ) olacak.

  (bkz: köşeyi dönen adam)