şükela:  tümü | bugün
  • fabrique club e karşı olan görüşümü nigar hanım tatlı dili ve çözüm odaklı yaklaşımı ile çözmüştür. (edited)
  • çok iyiler.grup derslerinden çok memnunum. spor kulübü olarak gayet iddialı takılıyorlar. okçuluk dersleri bile var.
  • sürekli bir antrenör sirkülasyonu yaşıyorlar. gelen 3-5 ay kalıp koşarak gidiyor. kimi bezdiğinden şikayet ediyor giderken, kimi de onların açısından şartların çok kötü olduğundan.

yenilendikten sonra üst kata çıkmaları, çalışma alanını bir nebze daha ferah ve nefes alınabilir hale getirdi. haftanın en az 3-4 günü gidiyorum, bir kere bile havalandırma konusunda sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum. sterilizasyon konusunda da çok iyi olmasalar da kötü oldukları söylenemez.

yenilenen çalışma aletleri de gayet başarılı hale getirdi salonu. antrenörleri genel anlamda işlerini ellerinden geldiğince istekli ve özverili şekilde yapmaya çalışıyor. parasını verip özel ders alınmadığı sürece çok da yüksek beklentiye girmemek gerekli. çoğu yerde bu böyle.

başta da belirttiğim gibi tek sıkıntılı yanı sürekli antrenör sirkülasyonu olması. bunun da sebebi -gidenlerin yakındığı kadarıyla- yönetim kadrosunun çok despot ve antrenörleri sürekli geren yapıya sahip olmaları muhtemelen. genel koordinatör teyzenin (sanıyorum ismi nigar) antrenörleri üyelerin içinde "çabuk buraya gel! hemen!" diye azarladığına şahit oldum bir kaç kere. zaten kendisi hakkında üyeler arasındaki genel kanı da konuşulabilir biri olmadığı, bir konu hakkında şikayet ya da sitemi dile getirirken ardı arkası gelmeyen uzun ve soluksuz cümleler kurarak karşı tarafı bezdirip "haklılığımı kabul ettin bak" şeklinde tavır takındığı ve insanları mekandan soğuttuğu, kaçırdığı yönünde. ben şahsen hiç muhattap olmadığım için bir şey söyleyemem.

ezcümle mekan ve çalışma aletleri konusunda başarılı bir mekan. yüksek üyelik fiyatları dolayısıyla bulunduğu muhite çok fazla hitap etmese de eski üyeler genel anlamda memnun.
  • uzak durulması gereken mekan.

şu zıkkım mekana 5 yıldır gidiyorum. serbest ağırlık alanın karantina altına alınmış hastane odası gibi ışıklandırması yetersiz koca tesiste serbest ağırlık alanına kıç kadar yer ayrılmış durumda yine bu alanda tavan yüksekliği çok düşük hatta tavan alçaklığı diye de adlandırabiliriz. üye kalitesi perişan halde zaten evime yakın olduğu için katlanıyorum yakınına veya evden yürüyerek gidebileceğim bir mesafeye bir spor salonu açılırsa koşarak uzaklaşacağım. ayrıca o alçak tavanın olduğu bölümden kafanıza su damlayabiliyor. tesisin temizliği zaten en büyük problem elbise dolapları temizlenmiyor. millet havlusuz çalışıyor kimse uyarmıyor. -4'de bulunan kapalı havuz bildiğin ayak kokuyor temizlik yine yok ayrıca solaryum makinasına da aklı olan girmesin ampullerin değişmediği bizzat çalışanları tarafından söyleniyor. tüm bunlara rağmen dünya para istiyorlar son bir not daha ses sistemi bol gıcırtılıdır. yüksek seste müzik açıldığında çok rahatsız ediyor. en iyi alternatif (bkz: boost) ancak oraya ben yürüyerek gidemem normal şartlarda arabayla 3 dk süren yol mesai saati sonrası 35 dk sürüyor.