124 entry daha
  • iphone’daki fikren muhteşem ama parmak izine kıyasen çok yol var katetmesi gereken.

polarize gözlükle ortam ışığı bağımsız sorun yaşıyorum. güvenlikten ödün vererek bu sorunu aşabiliyorsunuz ama o zaman da telefona bakmadığımda bile kilidi açtığı oldu, vazgeçtim.

ortamda çok güneş ışığı varsa, gözlüğümü çıkarsam bile tanımayabiliyor. kamera veya yüzünüzün güneşe dönük olması bir şey değiştirmiyor, iki durumda da sorun yaşadım.

yakından algılamıyor, çok uzaktan algılamıyor, neredeyse direkt, eğimsiz, tam karşıdan bakmazsanız algılamıyor. bunlar seyrek senaryolar değil, sık sık hepsini yaşıyorum. telefon yatay pozisyonda iken de algılamıyor ama o en az sorun yaşatan durum.

toplamda zaman kazandırması veya kolaylık diye bir şey kesinlikle söz konusu değil. parmak izinde eldiven ve ıslak parmak yüzünden bir kaç kez sorun yaşamışken, yüz tanımada her gün muhakkak bir kaç kere sorun yaşıyorum. bir kaç kere tanımayınca şifre girmek zorunda kalıyorum ve şifrem gayet uzun. bildiğin eziyet. telefonun diğer güzellikleri sayesinde biraz gözardı ediyorum. gelmiş geçmiş en büyük first world problem olabilir.
57 entry daha
hesabın var mı? giriş yap