• kanımca breaking bad'in en güzel bölümüdür. film gibidir. arada bir izlenip mutlu olunabilir.
  • 3. sezonu 21 ağustos'da başlayacak olan syfy kanalının özel efekt makyaj yarışması..

2 sene önce şans eseri denk gelip izlediğimde ilk sezonunu bir günde izlemiş ve bayılmıştım. yarışmanın sektörün önemli isimlerinden oluşan 3 jürisi mevcut. jüriyi kendi sitesindeki tanıtım yazısıyla tanıtmak daha uygun olur sanırım:

"syfy has signed three-time academy award winner ve neill (pirates of the caribbean, edward scissorhands) and hollywood veterans glenn hetrick (heroes, buffy the vampire slayer, the x-files) and patrick tatopoulos (underworld, independence day, resident evil- extinction) as face off's judges. "

yarışmanın web sitesi:
    http://www.syfy.com/faceoff

eski sezonları izlemek isteyen olursa mesaj vasıtasıyla yönlendirme yapabilirim..izleyin derim..
  • 1997 yapımı;
    john travolta ve nicolas cage' in başrollerini paylaştığı; polisiye-gerilim-macera filmi.

film zamanının teknolojisinin (hatta 2018 teknolojisinin) dahi çok üzerinde bir yüz nakli operasyonu ile konu ve kurgusuna başlayıp seyirciyi soluksuz bir maceranın içine sokmaktadır.

henüz izlemediyseniz kesin izleyin derim.
    eğer en az 1 kere izlediyseniz 2. ye hatta 3. ye izleyin derim.
  • bilgisayarlar için 1989 tarihli buz hokeyi oyun programı.
  • hakkında hiçbir şey yazılmadığı için şaşırdığım efsanevi 4. sezon 13. breaking bad bölümü.
  • --spoiler--

genel itibari ile "hade leyn!" denecek kadar fantastik bir konu içermesine rağmen, hiç de fantastik algılanmamış film..yani izlerken gerçekten o adamların yer değiştirdiğini düşünüyorsunuz..filmin içinde hafızalardan silinmeyecek zaten silinmemesi için de elden geleni yapmak adına "slow motion" bir çekim tekniği kullanılan sahnesi;

nikılıs keyc kişisinin uçaktan inip havaalanında pardesüsü efil efil salınırken yürüdüğü karizmatik sahnedir..sırf o karizmayı yakalamak adına pardesüsünü aldığı gibi soluğu açık alanda alıp aynı şekilde yürümeye çalışan insanlar biliyorum ben..

o denli..

--spoiler--

o değil de bu filmi izlediğimde mağma daha tam soğumamıştı lan, hala neyin peşinde isem..
  • eski moda aksiyon severler için biçilmiş kaftan.

--- spoiler ---

john ve cage'in sadece rolleri değil eşleri de paylaştığı film

--- spoiler ---
  • hakkında bu kadar az entry girildiğine şaşırdığım john trovolta ve nicholas cage’nin başrollerini paylaştığı bir john woofilmi. zamanda sinemada izleyip büyük keyif almıştım, içinde biraz mantık hataları içerse de güzel bir aksiyon filmidir.
    --- spoiler ---

en büyük mantık hatası adamların bir şekilde yüzleri değiştirilip birbirlerinin yerine geçiyorlar tamam olur diyelim de boy ve kilo farkı nasıl halledilmişti? zira trovoltayla cage boy ve kilo olarak baya farklı aktörler.
    --- spoiler ---
  • paramount tarafından 2.filminin yapılacağı açıklanmış, tarihin en hakkı yenmiş filmlerinden biri. oyuncu kadrosu henüz belli değilmiş. ancak john travolta ve nicolas cage olmayacaksa, hiç uğraşmasınlar.
  • hakkında bu kadar az entry olmasına şaşırdığım, döneminde aksiyon alanında ihya eden film. john woo nun bütün klişelerini kullandığı filmdir ayrıca.

edit: * başlığındaymış ya
hesabın var mı? giriş yap