şükela:  tümü | bugün
528 entry daha
 • safebook...
  kalabalık bir kullanıcı grubu tarafından böyle algılanmış olan site.

  şahsımın da aralarında bulunduğu bir yığın insan; hangi yemeği daha çok sevdiğini, kimlere sex on the beach ısmarlayacağını, pozisyon tercihlerini, kimleri ısırıp yolacağını tüm dünyayla fütursuzca paylaşıyor.

  birçok kişi bununla da kalmayıp; özel yazışmalarını bile "duvar yazısı" adı altında, ortalık yerde yapmayı tercih ediyor. hem de özel yazışma olanağı bulunduğu halde.

  yok canım, teşhircilik falan değil bu. biz; safebook'umuza güveniyoruz. tüm zevklerimizi, ilgi alanlarımızı, ilkokulda saçımızı çeken arkadaşlarımızı bildiği için; özel bilgilerimizi kimlerin okumaması gerektiğini tahmin edip, gerekli filtrelemeyi yapıyordur elbet.
 • arayanın; ne aradığına bağlı olarak mevlasını da, belasını da rahatlıkla bulabileceği yer. eski arkadaşlarını bularak çok mutlu olabileceğin gibi görüşmek istemediğin kişileri de karşında görünce sinir bozucu olabilen site.
 • 3 senedir anglosakson piyasasinda var olan bir site yakin zamanda dunyaya da acilinca nasil bir fenomen haline geldigini adim adim izliyoruz. bundan bir sene once cok kucuk bir azinlik disinda kimsenin boyle bi olayin varligindan haberi yoktu ki o sebepten insanlar enerjilerini hi5, yonja, sosyomat tarzi karin agrilarinda harciyorlardi. sonra nasil oldu tam bilmiyorum yeni sezonun baslamisinin ardindan bir anda furya haline geldi facebook. eksideki zamana gore entry sayisina bakinca direk kendini ele veriyor zaten bu olgu. kim nerede tellal cigirtti da herkese malum oldu enteresan.
 • hala bir ilkokul arkadasi bulabilmis degilim, binaenaleyh depresyondayim.
 • iki ihtimal var: ya bana herkesin ozel mesajlarini okuyabilme yetkisi verildi, ya da millet manyak oldu ki sevgilisiyle nasil sevistigini en cok neyin hosuna gittigini onun duvarina yazarak haber veriyor, telefon numarasi alip vermeler topluluk onunde gerceklesiyor, ask itiraflari sevgili olma temennileri seyirci huzurunda ifade ediliyor. onun disinda iyi hos. ilkokul arkadasimi buldum, orgyden hoslaniyormus.
 • bilgisayar başında geçirilen zamanı üye olan kişi için anlamlandırarak, sırf bunu yaptığı için çevresindekilerce sosyal insan statüsünde sıralayarak, üzerinden bu kadar zaman geçmişken neyi ne kadar paylaşabileceği bilinmeyen arkadaşların bulunduğu, görüldüğü, gösterildiği, göstertildiği site. buraya kadar yine de herşey tamam diyelim. düzgün site diyelim.
  anlayamadığım insanların bu siteye üye olmayanlara karşı gösterdiği tepki, tavır ve bakışlar. ne yani ilkokul arkadaşımın boyunun uzamış, pipisinin haliyle büyümüş olacağını tahmin ediyorum zaten. önemli olan nokta ben onu neden kaybettim ve neden şimdi tutup onu sanal bir alemde bulmaya çalışıyorum.
  kaldı ki deşifre hayatlar ve deşifre ilişkiler sayesinde "bak karım ne kadar güzel" "bak ne kadar şahane bi eşe sahibim" mantalitesi ile etrafına hava basan içi kof, dışı da kof, nereden tutsam elimde kalan oluşum.
  ayrı odaları olan iki erkek kardeşin, dünyanın taaa öbür ucundaki elin adamının hangi yemekleri daha çok sevdiğini ya da hangi müzikleri dinlediklerini bildiği halde kendi içlerinde hiç bir bok bilmeden sanal alem içinde büyüdükleri bir mekanizma içinde bu oluşumu da doğal karşılıyorum diyorum ama aslında hiçbir şey anlamadığımı biliyorum.
 • saatlerdir görmediğim ev arkadaşımı bulduğum site. yaşasın facebook!! *
 • yavaş yavaş türk yapımı uygulamaların türemeye başladığı sitedir. örneğin "osmanlı pokesi", "rakı sofrası". allah sonumuzu hayretsin.
 • erdem akakçe de üyeleri arasında.
 • people in greece
  displaying 6 of 34,530.

  people in bulgaria
  displaying 6 of 10,911.

  people in iraq
  displaying 6 of 3,520.

  people in azerbaijan
  displaying 6 of 1,659.

  people in armenia
  displaying 6 of 1,418.

  people in syria
  displaying 6 of 15,565.

  people in turkey
  displaying 6 of 228,844 people.

  çok güzeeel, komşularımız ilkokul arkadaşlarından hoşlanmıyor, ya da biz mi bokunu çıkarttık? belki de onlar profillerine network eklemeyi bilmiyolardır.

  edit:
  68,893,918 (july 2004 est.) türkiye
  10,706,290 (july 2007 est.) yunanistan
  7,322,858 (july 2007 est.) bulgaristan
  19,314,747
  note: in addition, about 40,000 people live in the israeli-occupied golan heights - 20,000 arabs (18,000 druze and 2,000 alawites) and about 20,000 israeli settlers (july 2007 est.) suriye
  27,499,638 (july 2007 est.) ırak
  65,397,521 (july 2007 est.) iran
  2,971,650 (july 2007 est.) ermenistan
  8,120,247 (july 2007 est.) azerbaycan
  ısrarlı istekler olmasa da gönlümde olan nüfusları da yazmaktı, mesajlar da bunu körükledi, değerlendirmeyi okuyanlara bırakıyorum, nüfuslar için kaynak cia'in internet sayfasıdır.
14496 entry daha