• cümle aleme milliyetçi olduğunu ispat etme, gösterme derdinde olan insanların yaptığı bir davranıştır. gözümde avatar fotoğrafı olarak abidik gubidik resimler koymaktan farksız bir eylemdir. facebook'taki amacı kavrayamamışlardır. insanların sizi tanımasını engeller, zaten tanıyanların da sizi görmesine/hatırlamasına engel olur. daha vahimi böyle yaparak cumhuriyet değerlerini her türlü tehditten koruduklarını zannederler.
  • ülkeyi kurtarmaya yetecek bir davranış olmasa da, başkalarını da rahatsız etmemesi gereken bir olaydır.
  • her 10 kasım 'a yaklaşırken daha da çok kullanıcının yaptığı eylemdir. saygıdandır. her doğan çocuğun başına konan imf borcundan öte bir vicdan borcudur.
  • bu eylemi yapmanin ulkesini daha cok sevmeyle ilgisi "bakin lan atasini unutmayan milyarlarca genc var" du$uncesi herhalde. eger buysa sebep, bu ulkeyi daha iyi yerlere getirme amacinda yeterince zekice olmayan bir yakla$im.
  • cumle aleme bir sey gosterme ya da kanitlama derdi gutmeyen eylemdir bazisi icin. bazisi icin oyledir ya da. bilemedim de, cumle alemin her derdinden dertlenip, genelleyip cikarim yapmak da gayet gereksiz bazen. bazen diyorum, genellemiyorum.
  • gavur milletine, arabasina masallah yazisi koymakla benzer etki yapabilen eylemdir. nasil yabancilar masallah 'i araba markasi zannediyorlarsa, ataturk'u tanimayan yabancilar da herkesi ikiz ucuz besiz zannediyor mudur acaba merak ettirmiyor degildir aslinda.
  • "sözde" atatürkçülüğün en güzel resmidir.
  • bu eylemi normal karşılayan kişilerin askerlikte iyi eğitim almış, vatanını milletini canından seven insanlardan oluştuğunu gözlemleyerek gözlerimi yaşartan eylem. zira zoruna mı gitti ifadesi bu kişilerin hayat felsefesi olmuş.

neyse bırakalım yapsınlar, bırakalım geçsinler...

ben de avatarıma tiz zamanda atatürk fotoğrafı koymayı düşünüyorum. yoksa galiba başıma bir iş gelecek.
  • facebook bu durumu önlemek ve tanınmayı kolaylaştırmak için profil fotoğrafı albümünü herkese açmış diyorlar. gizlilik ayarları meğer bu yüzden değişmiş.

(bkz: mark'la konuştum haberler iyi)
  • din hanesine kemalizm eklendiğinde tamamlanacak olan süreçtir. helal olsun, artık bir cumhuriyet kadını'sınız. şimdi hep beraber:

meş'aleyiz sönemeyiz
    başka rejim denemeyiz
    hilafete dönemeyiz
    aydın bir türk kadınıyım
hesabın var mı? giriş yap