şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gerçek mi değil mi tam çözemedim ancak bana çok gerçekçi geldi. arabada oturan siyahi arkadaşlar artistlik için silahla gösteriş yapıyorlar. kadın silahın dolu olduğunu bilmediğinden midir nedir arkadaşının kafasına doğrultup tetiğe basıyor.
    video +18
    link
    youtube link
    edit: olay gerçekmiş. youtube linkinde kan akma kısmı gözükmüyor. facebook’ta devamı var.
  • ulan bana bu silah boş deseler bile tutup birisine doğrultamam. bu nasıl bir manyaklıktır.
  • (bkz: glock 19)

emniyet sistemi olarak yalnızca safe action dediği yarı kurulu iğne düzeneğini kullanan glock marka silahla gerçekleşen cinayet.

glocklarda atım yatağına mermi sürüldüğünde, şayet atış yapılmayacaksa asla tetik korkuluğuna parmak sokulmamalı. çünkü bu silahta tetik haricind başka herhangi bir emniyet yok. yarı kurulu tetik kolu ve iğne emniyet bloğunu aşmak için sadece 2,3 kg ‘lık basınç yeterli. panik halinde , madde etkisindeyken (videodaki gibi) ve eldivenle bu ağırlık adeta yok gibidir .

sonuçta muhtemelen silahın sahibi olan şahıs, her ne kadar engellemeye çalışsa da bir aptalın kurbanı olmuş.