şükela:  tümü | bugün
 • "bilmem kim kullanıcısı şehitlere bir adet karanfil bıraktı. sen de bırakmak istiyorsan tıkla" şeklindeki ikazla varlığını hissettirir.

  ps: hiçbir şey yapmamaktan daha iyi demesin kimse bana.
 • her zamanki gibi "özentilik", "dikkat çekmeye çalışmak", "abd sermayesi ortamı" gibi içi çok dolu argümanlarla eleştrilen. komik bir olay ama bu komikse aslında yapılan her türlü tepki, protesto, eylem komik madem. anlamıyorum yani kendi yapınca harika başkası yapınca nasıl komik bulunuyor. parantez içi açıklamam da şu; tek bildiği protesto bir şeyleri patlatarak yoketmek olan biri böyle düşünüyo yani. ya görüyorum böyle efenim bilmem ne dağı kazılmasın, yok dink öldü haydin yollara, efenime söyliyim açlık orucu desteği şu bu her bişeydi atlaklık yapanlar bunu diyor ya. harbi komik bak gıcık atmıyorum. komik. ama muhteviyat farklı, benim dünya görüşüm en bi güzeli, bunlar faydasız, aptal deme bana. biliyoruz herkesi. olay adamın protesto etme hakknı, o hakkı kullanış biçimine bakarak, adamın türkçesini bile eleştirerek yok saymaya çalışmak. bunlar da böyle işte. ama sen de çok farklı değilsin hani.
 • bugun profil resmini türk bayrağı yapanlar, bir önceki "artistik" profil resimlerine ne zaman ve hangi sebeple dönecekler diye düşündürten, yapmacık buldugum gösteriş amaçlı milliyetcilik.
 • askerden kaçıp msn kişisel iletisi ile vatan kurtarmanın varyasyonudur. bir benzeri de tabanca ile sokağa çıkıp kurt işaretleri ile havaya ateş etmektir.
 • karanfil bırakmak yerine ışıklarınızı bir dakika kapatmak, ampülü söndürmek daha etkili olabilir.
  daha fazla bilgi için: http://www.facebook.com/….php?gid=5486313606&ref=mf
 • saat 21:00'de 2 dakika süre ile kimsenin facebook kullanmaması ile de kendini gösterebilecek milliyetçilik türü
 • ses duyurmak, farkındalık yaratmak için bir yerden başlamak gerekiyor, facebook global bir mecra olduğu için en azından diğer ülkelerdeki kullanıcıların "ne oluyor" diye düşünmesini sağlamak bile faydalı olabilir. bu tip popo üstünde oturarak yapılan eylemlerin karşısında olmama rağmen hiçbir şey yapmamaktan bir gıdım öndedir diye düşünüyorum
 • kimi niye rahatsız ettiğini, niye gösteriş olarak düşünüldüğünü anlayamadığım eylemdir. evet eylemdir. kimileri diyor ki "kimse içinde bulunduğum koşullarda yapabileceğim başka bir şey yok demesin bana". ne desin? mahmut mu desin? evet içinde bulunduğum koşullarda yapabileceğim başka bir şey yok. teröre destek vermesi muhtemel kişilere oy vermedim. zamanı gelince vatani görevimi aslanlar gibi yaptım, gel yine yap dense yine yaparım. mehmetçik'e yardım kampanyasına bütçeme göre bağış yaptım. pencereme türk bayrağı astım. facebook profilime ülkemin bayrağını da koydum. kendi halinde bir vatandaş olarak ne yapabilirim daha? gidip kendi kendime sınır birliklerine "devre ben teslim olmaya geldim. verin bi silah da dalayım şunlara" desem beni oracıkta askere mi alacaklar yeniden? dedemin birinci dünya savaşı'ndan kalma çakaralmazını kapıp sınır ötesi harekat mı yapayım tek başıma?

  ya da tersten sorayım. ülkemin bayrağını; geçirdiğimiz zor günlerde koyabileceğim her yere koymam, teröre lanet edip ülkeme destek olduğumu göstermem gösteriş yapmak ise, cumhuriyet bayramı'nda pencereme bayrak astığımda da gösteriş mi yapmış oluyorum bu durumda?

  edit: tam şu anda penceremin altından ellerinde türk bayraklarıyla terörü protesto eden ve terör karşıtı sloganlar atan bir grup geçiyor. ne güzel gösteriş yapıyorlar di mi? hepsinin de amacı kız düşürmek zaten. arabalar kornalarıyla, megafonla adam azarlayan trafik polisleri de sirenleriyle destek veriyorlar ki manitalar iyice hasta olsun. bütün amaç bu zaten.
 • her şeyin en iyisini solcular yaptığı için becerememiş çocuklar. bu kadar üstlerine yüklenmeyin. öylesine bir milliyetçilik işte. zati milliyetçi bile değiller aslen.