• kız kadın mevzusuna girmeyeceksek babannemdir.
  • arkadaşları tarafından sürekli baskı altında kalandır. nasıl ya niye açmıyorsun sevgilini mi aldatıyorsun, arkadaşlarınla nasıl iletişim kuruyorsun, gibi gereksiz sorulara maruz kalır. önemser mi? sanmıyorum.
  • bunları kullanan kızdan pek de farkı yoktur. kullananı yollu, kullanmayanı asil yapmaz bunlar, yine başlamışsınız burada yermeye övmeye. aşağıdaki örneklerdeki gibi değilse tabi..

facebook'u geçtim ama twitter ve instagram için şöyle kızlar (hatta insanlar) var.

twitter: aklına ne geliyorsa twitter'da yazan insan, 2 dk arayla bin tane tweet 980'i boş, gereksiz.

instagram: profili birbirinin kopyası binlerce selfie, eğlence fotoğrafı, yemek fotoğrafı.

yahu kardeşlerim, twitter güzel bir bilgi-haber-yorum vs olursa paylaş diyedir en azından ben öyle düşünüyorum. adam uçak biletini yayınlıyor, uçuş saatini yazmış lan!!

ınstagram, güzel bir an yakalarsın, kare gelmiştir önüne, ya da ilgi alanında olan bir konuyla ilgili resimdir, çek paylaş anlarım, aynı selfieden, yemekten, onlarca resim nedir ya?

bunları böyle kullanan kızlardan hatta bütün insanlardan tiksiniyorum gerçekten.
  • buyuk konusmayim ama bir gun evlenecegim kizdir.
  • benim bu. twitter ve instagram' a hic bulaşmadan, sadece facebook' u bir süre kullanmıştım. onu da geçen sene kapatınca, neredeyse bir senedir içinde bulunduğum kategori oldu kendisi.
    şu "kafam rahat yeaa" muhabbetine de katılmıyorum. kullanan herkesin kafasını bir tek bunlar mı meşgul ediyormuş da kullanmayınca kafam rahat deniyor?
    velhasılı kullanmamak, öyle süper ötesi birşey de değil, sıradan bir olay.
  • benim de aralarında bulunduğum kızlardır. faydası zararı var mı bilmiyorum ama kafam cok rahat valla.
  • hayatimda ne bir facebook ne bir twitter ne de bir instagram hesabi acmamis biri olarak dahil oldugum grup. bununla ilgili bir goze sokma cabam yok fakat ot gibi yasayan bir insan da degilim. insanlarda neden boyle bir kani var anlamiyorum, ben gundemi facebook, twitter hele bir tatmin merkezi olarak kullanilan instagramdan takip etmekk zorunda miyim? ben burger king, mc donald's da yemiyorum ustelik ve starbucks'a da gitmiyorum. hadi sirf kanserojen besinler yemedigim ve kahve sevmedigim icin de yaftala beni. sevgilisiyle boy boy fotografi facebook'una sirf nispet olsun diye ekleyen, starbucks'ta kahve icerken okudugu kitabi instagrama koyan ya da twitter'dan takipci toplamak icin ya kendini pazarlayan ya da aforizma kasan kadinlari kezbanolarak yaftaladin o bitti hadi beni ne diye yaftalayacaksin? farkli gorunme cabasinda eki eki dersen senin o yedigin nutella kasigini girtlagindan sokarim derim ben de. sizinle ayni zevkleri paylasmiyorum diye ot ve kezban olacaksam, bununla yerinmek degil aksine ovunurum bile.
  • mahremiyet sever bir kisilige sahiptir. yapi meselesi n'apcan. bir elin bir parmağı bir olur mi hiç.

kimse benim hayatimi merak edip dikizlemesin. kimsenin özel hayati da beni enterese etmiyor. sosyallesmek icin sanal bir aleme ihtiyacim yok. fotograflara fotograf sahibinin aciklamalari esliginde albümlerden bakmayi seviyorum. facebook vb. mecralarin diger fonksiyonlari zerre kadar ilgimi cekmiyor. benim manteliteme göre bana herhangi bir fayda saglamiyor. üstelik benim için ciddi bir zaman kaybı.

bazi zihniyetlerin akli mantigi almaz böyle bir seyin olabilecegi. üc asagi bes yukari "gecmisinde gizledigin bir seyler mi var yoksa?" , "aaa cok tuhaf, feyk bir hesap ac bari" ayarinda konusan tiplerce hem kinanir hem de yargilanirsiniz bir de. şimdi gel de bu zihniyette ve ard niyette düşünen kişiye laf anlatmaya çalış. anlatsan da nedenini anlamayacak nasıl olsa. ben bu mecralari kullananlari kinamiyorum ve kullandiklari icin de altinda bir sey* aramiyorum. eee, o halde? kimse kimseye karışmasın. çoğunluğa uymayanlar da kinanip yargilanmasin.

bilgisayar ile baglatisi sadece internete girip sosyal paylasim sitelerinde ciddi vakit harcayan kisiler, bilmezler ki bilgisayar ortaminda insanlarin para kazandiklari bir is yapiyor olduklarini. vakitlerinin ciddi bir kismini is yetistirmek icin harcadiklarini. sosyal aglar araciligi ile sosyallesecegine, gerceginin tadina cokca zaman önce vardiklarini... nerden bilsin ki? kisi kendi gii bilirmis herkesi. çok doğru bir laf.

hic utanmadan...
    arsizlik diz (ömür) boyu...

(bkz: kisi herkesi kendi gibi bilirmis)

edit:
    günün birinde umarim su cep telefonundan da kurtulurum.
  • tanışıklığım olan kızdır. kafası resmen rahat lan. direk mutlu.

whatsappı bile yok. kafanda canlandıramadın dimi? ama var işte.
  • şu feysbuku bi kesersem olacağım kızdır. az kaldı. çünkü hepsi boş işler.
hesabın var mı? giriş yap