şükela:  tümü | bugün
 • facebook tarafından gönderilen e-postaların gönderen bölümündeki domain ismi.

  who.is
 • dolandirici bi site oldugunu dusunuyorum. yoksa emailler neden facebook.com'dan gelmesin ki!
 • yıl 2017...

  facebookmail.com'dan güvenlik ile alakalı eposta alan birisi, şüpheleniyor ve facebookmail.com'u google'da aratıyor.

  ekşi sözlükte konuyla alakalı 2 yorum buluyor. ilk yorum yıllar önce, link sunularak gayet bilgilendirici olarak yapılmış.

  ikinci yoruma bakıyor ve her konuda üstün bilgisi olan başka bir ekşi sözlük yazarının sadece fikir gücünü kullanarak facebookmail.com'un dolandırıcı olduğunu yazan yorumunu okuyor.

  facebook'un türkçe yardım sayfasında yazanların ya da da ilk yazarın teknik kanıt ile sunduğu bilgilerin önemi yok. çünkü bir ekşi sözlük yazarı fularını takıp klavyenin başına geçtiği zaman, evrenin en bilge kişisi olur. araştırma yapmasına gerek kalmaz. fikrini yazması yeter çünkü o yazdıktan sonra, onun yazdıkları doğru kabul edilecek, dünya yeniden düzenlenecektir.

  plot twist;

  neden facebookmail.com'dan e-posta bildirimleri alıyorum?

  facebookmail.com'dan e-posta bildirimleri göndeririz. başka bir adresten facebook e-posta bildirimleri alıyorsanız, e-postayı açmayın veya içindeki bağlantılara tıklamayın.
 • özellikle banka dolandırıcılığı için kullanılan mail sunucusudur. sakın bu mailleri açmayın.

  facebook'tan geliyor olsa mail "info@facebook.com" gibi bir adresten gelirdi kesin.

  --- spoiler ---

  ekşi'de yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. aksine, yazarlar tamamen gerçekdışı içerik dahi üretebilirler.
  --- spoiler ---

  (bkz: ekşi sözlük kullanım koşulları)
 • ulan dolandırılıyor muyum diye şüpheye düşen birinin 2. giriyi dikkate almayacağını tahmin ediyorum. o muhteşem girinin mimarı olsa olsa birazcık eğlenmek isteyen 3-a dan ahmet arkadaşımızdır kuvvetle muhtemel. arkadaşları ona aynıştayn diyor.