şükela:  tümü | bugün
 • paspasın altına koymuştur.
  kapak fotoğrafları veya herkese açık durumdaki zaman tüneli paylaşımlarının yanında yöresinde "654 kişi bunu beğendi", "547 kişi yorum yaptı" gibi şeyler yazıyor ya hani. hah o liste işte... çok gizli aslında o... şşş... (bkz: çaktırma pampa)
 • sosyallesmek icin girdigi ortamda diger insanlarin sosyallesmesine ket vurmaktadir.

  erdem, zeka, iyi niyet maskesi altinda yasadigi celiskiyi rasyonalize etmeye calisiyordur.

  - facebook'ta olup fotograf koymaz. (gosterisi sevmiyordur.)
  - hicbir sey paylasmaz. (vakti cok degerlidir.)
  - hicbir paylasimi begenmez. (zevk sahibidir.)

  ne icin orada olduguna gelince...

  diger insanlardan erdemlidir, zekidir, iyidir. insanlar bunu gormeli, gormediyse bile fark etmelidir (!)

  kisaca, girdigi sosyal ortamda, arkadas listesini gizleyerek ne kadar ben merkezli bir hayat surdugunu belli eden, kendiyle celisen, ikiyuzlu, art niyetli, gerizekalilardir.
 • niye yapıldığını çok anlayamadığım olay. arkadaşlarını insanlar görse ne görmese ne, herkes senin stalker'ın mı arkadaşım.
 • kimin sapık kimin efendi olduğunu bilmediğinden listesini gizleyen insandır. merhabamız olanı kabul ediyoruz sonuçta. daha bu facebook yeni moda olduğu vakitler lise yıllarından tanıdığım bir yavşak arkadaş listesinde ne kadar kız varsa hepsini taciz etmişti. kendi kız arkadaşıma yavşayıp da kız bana gösterince uyanmıştım. ilk iş feysi kapatmıştım. ara tatilde memlekete döner dönmez de o yavşağı yamultmuştum.

  bazen soran oluyor neden gizledin arkadaş listeni diye. açık söyleyeyim soran kişiye o andan sonra şüpheyle yaklaşmaya başlıyorum. aradan bir süre geçince de ne kadar sosyal medya hesabım varsa hepsinden siliyorum.
 • en temel sebebi mahremiyet özgürlüğü, diğer sebebi ise profil veya es kasa dışarıya açık unutulan bazı albümlerden araklanan fotolar ile sahte hesap açarak arkadaş listenizi tamamen sizmişsiniz gibi tekrardan ekleyen dolandırıcılara karşı engel olmak isteyen insandır.
 • kaliteli imsandır aga boş yapmayın
 • vakti zamaninda çok şerefli bir arkadaş , tüm arkadaşlarıma istek gonderip, bir de saçmaladığından beri gizlidir benim de .