şükela:  tümü | bugün
  • ekseriyetle mutsuz olan çiftlerdir. hele bir de evli olanları vardır ki hiç çekilmez. yazdıkları saatlere baktığın zaman muhtemelen kendi evlerinde bir arada olduklarını rahatlıkla anlarsın, oysa onlar iki farklı bilgisayardan birbirlerinin duvarına "aşkım iyi ki varsın, sensiz çekilmez olurdu bu hayat", "senin bir gülüşüne kurban olurum bebeğim" tarzında arabeskin dibine vuran cümleler yazarlar. aslında demek istedikleri şudur; "birlikte vakit geçiremiyoruz, bir film bile izleyemiyoruz, kısa bir yürüyüş yapmak bile zevk vermiyor, sevişmekten de bıktık, burada böyle gösteriş yaparak mutlu çift havası uyandırıp beğenileri toplamak da bize ayrı bir zevk veriyor, ne yapalım hayatımızda başka eğlencemiz kalmadı, lanet olsun böyle hayata.. ". evet demek istedikleri tamı tamına budur.
  • sosyal medyanın türettiği tuhaf insanlardır.

"facebook çiftlerinin korkunçluğunu" anlatan şu linkteki:

http://www.grated.com/…ook-couples-are-the-worst/7/

steven kardeşime yürekten katılıyorum:

- for the love of fucking god! cut this lovely bullshit out!

(digiturk altyazı çevirisiyle: tanrı aşkına, şu cıvık aşk saçmalığına bir son verin!)
    (negroja çevirisiyle: biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip!)
  • tuhaf çiftlerdir. belgesel izler gibi izliyorum bazen. ne yalan söyleyeyim insanın genel kültürünü artırıyor, doğaya bir başka gözle bakmanızı sağlıyorlar.
  • temel ihtiyaç ve eksiklikleri ilgi olan çiftlerdir.
    ortak facebook hesabı açan sevgililer familiasından değil ise bu tek hücreliler, birbirlerinin her paylaşımını beğenirler. erkek futbol ve araba hakkında bir şey paylaşsa kız beğenir. kız kozmetik, moda ve magazin paylaşsa erkek beğenir. yapmacık olma klıavuzu vol.1
    uslupları; canım, hayatım, aşkitom, minnoşum vb...
    yazışmalarını inglizce yapanlarıda mevcuttur. "bakın biz inglizce de biliyoruz" mesajı vermeye çalışırlar.

(bkz: budaklı meşe odunu)
    (bkz: kızılcık sopası)
  • daha çok sevgilisi olmayan bayanlar tarafından "aaah ah yok ki benim de facebook'ta sevgi gösterişi yapabileceğim adam gibi bi adam" serzenişlerinden dolayı uyuz olunan, rahat, hayattan maddi ve manevi tatmin olmuş, kişilikleri, özgüvenleri yerine oturmuş sağlam karakterli insanlardır. sevdikleri kişiyle yaşadıkları güzel bir anı da facebook'ta paylaşmışlardır.

sen işini, beğenilerini, oynadığın oyunları, gittiğin yerleri, düşüncelerini veya fotoğraflarını paylaşmıyor musun? o da mutlu bir anını paylaşmış işte ne var? neden çekemiyorsun?

gösteriş yaptıkları düşünülen, halbu ki egosu yüksek kişiler tarafından son derece imrenilen ve kıskanılan bu kişilere lafım yoktur. lafım onlara laf söyleyenleredir. armudun sapı, üzümün çöpü derken, yanlış kişilerle akılsız beraberlikler yaşadınız ve sonunda terk edildiniz veya o kadar yanlış bir beraberlik kararı vermişsiniz ki dayanamadınız, siz terk ettiniz. yaş oldu 32-33. daha tanışçandaaa, isteme, nişan, düğün deee ohooo o. bugün tanışsan var 2 senen yaş olacak 35. önceden reddettiğin insanlardan çok kötü biri de çıksa da hemen kabul et. iş arkadaşı, çocukluk arkadaşı, sümüklü halini bilirim falan deme. derhal bir aile kur. iyiler kapıldı, kapılmaya devam ediyor. acele et. arkadaşların da bir bir evlendi. seni de biryere çağırmıyorlar artık. çiftler halinde gezmeye başladılar. mutlular, onlardan uzak dur.
  • samimiyetsiz çiftlerdir.
    liseden çok yakın arkadaşlarımdan biri bunun kurbanı. sürekli ''ben aşkımı çok mu seviyo muşum'' (onu da bize soruyolar *) '' ben aşkımı çok severim ki '' tadında gönderiler atıyorlar birbirlerine. uzun bir aradan sonra geçenlerde konuştuğumuzda bu hatun kişi facede öyle çok mutluyuz da aslında çok problemlerimiz var diyerek beni dumura uğrattı. bir insan niye bunu yapar hala anlamış değilim kimseye bir borcun yok mutlu olduğunu kanıtlamak için, hadi sorsa millet nası gidiyor ilişkiniz diye yapın böyle şeyler ama o da yok. olmadı yine bir mantığa sığmadı. ulaştığım tek sonuç samimiyetsizlik...
  • bazen de 60-70 yaş civarında, torun - torba sahibi, uzun yıllar sürmüş evliliklerinin önemli yıldönümlerini ellerindeki bir kadeh şarapla kutlayan çiftlerdir. sayıları azdır ne yazık ki.
    tontonluk da vardır aslında.
    yüzleri güler, sağlıklı olup da bu yaşlara gelebildikleri için şükrederler bir yandan.