• facebooktaki "aman ne kadar da guzeliz" zirvasindan sonra nefret ettigim ikinci abukluk.

x- ya canim super cikmissin bu fotoda, sahanesin bebisim.
    y- sagol tatlim, senin guzelliginin yaninda sonuk kaliyor gerci. [bu bir]
    z- fotografi ben cektim y, fotografi cekenin de payi var o pozda ehi ehi. oyle degil mi x?[bu da iki]
  • "siz görmüyorsunuz belki ama orda ben de vardım ve o eğlence dolu dakikaları benimle paylaştı fotoğrafının altına yorumlar döşediğiniz arkadaşınız, biraz benden de bahsedin ilgi gösterin lan bana da!!!" alt metni yatar bu yorumlarda aslında. zararsızdır, telaşa mahal yok.
  • efendim allah bağışlasın güzel kızlarımız oluyor facebook ta, alımlı, popüler, arkadaş listesi kabarık - büyük bir yüzdesi erkek- olan. işte bu hanımefendilerin fotoğraflarının altında gelişen olaylar genelde hep aynı; yakışıklı,taşı sıksa suyunu çıkaracak yiğit delikanlılarımız kraliçeye kur yapan arılar gibi geliyorlar o foto altında türlü şirinlikler, şaka yollu komplimanlar....vs yapıyorlar. işte bu tarz resimlerin arasında genelde bir yorum oluyor ki sanki rakiplerine gözdağı veriyor, bi nevi "bende burdayım gençler, siz klavye başından sulanırken ben foto çekecek kadar yakınındayım" dercesine nispet yapıyor.

işte orda "fotoğraf yorumuna ben çektim yazmak" bir anlam kazanıyor. hafiften bir statü sembolü oluyor.

x- sarı da ayrı yakışmış.... ;9 [orta halli iltifat ama smiley konusunda tecrübesiz]
    y-1 zamanlar sarışındı...
    z-bu kadar da güzel olunmaz ki ama... [direk giriyor olaya, bildiğin öküzlük]
    y-thanx jnm :)
    w-şok şekey çok bu prenses :) [çok şirinim, kız ruhundan anlarım]
    y-merci cnmm
    q-pardon tanışıo muuz ?? :d böle güzel bi sarışın tanımıorum sankii..:p [ sataşarak prim yapayım]
    y- demek öyle jnmm hıhhh
    q- şaka şaka kızma bebekim [yelkenler suya indi]
    .
    .
    .
    a-bu fotoda kimin imzası var acaba :d:d [alkışlar bu delikanlıya]
    y-ihihi bilmem ki baya becerikli galiba :p ya kankss süper bi gündü tekrarlayalım yine
    a-ayıpsın yafru, ne zaman istersen ;) [arı maya wins]
  • x, fotografi ceken kisinin adi olmaz uzere;
    (bkz: bu fotograf xfoto kalitesiyle çekilmistir)

(bkz: aferin)
  • bir ekoldür bu facebook için. (bkz: bu fotoğrafı ben çektim ekolü)

daha da ileri giden versiyonu için

(bkz: bu fotoğrafı aşkitom çekti)
  • *çok tatlı çıkmışsın fıstığım, bikinin de süpermiş.
    -sağol cnm, romadan getirdi onu babam :))
    *foto da güzel, ibiza mı orası?
    -mykonos
    +ben çektim.
    -ay saçmalama sedat nasıl sen çektin, biz o zamanlar tanışmıyorduk bile.
    +yok ben şimdi çektim, ossbir yani, sedat kaçar:/
  • kendi çektiğini belli etmek için" kim çekti güzel çekmiş vs. " yorumlarda atan insan.
hesabın var mı? giriş yap