• 2 gune kadar sona ericek olan vatanseverlik etiketi, gecer telas yapmayin !
  • bu da hala bitmedi bitemedi... üşengeçliklerinden mi eski haline değiştirmiyorlar çözemedim!?

arkadaş mısın kamu kuruluşu musun belli değil amk! mesaj atarken nasıl giriş yapacam diye 2 saat kara kara düşünüyorum monitör başında!
  • takdir edilesi olaymis...

sanki basbakan senin facebook'unda ekli de "mahmut bana trip atiyo galiba" diye vazgececek.
    sanki bilinc olustu sende de yarin butun gun bunun icin cirpinacaksin (ben soyleyim gidip survivor, muhtesem bilmem ne izleyeceksin).
    sanki birlesip de bir sosyal orgut kuracaksiniz.
    sanki vatansever oldun bunu yazinca adinin basina.

hayir %90'inizin bunu diger arkadaslarina daha "cool" gozukmek icin yaptigi bariz bir gercek.
    bir de ustune bunu yazmayanlara laf atmalar var, bunu yapmayan oyledir boyledir diye.
    hayir ben boyle diyince de gelip diyorsun ki anarsist mi olalim, eylem mi yapalim?
    yemez zaten senin gibi yalandan vatansever icin eylem yapmak, protesto etmek de; facebook'tan da yazinca iyice komik oluyorsunuz.

bak ben sana soyleyim en basit vatansever nasil olur:
    - colin's, gap, converse, nautica giymekten gurur duymaz vatansever adam, dahasi almaz bile bu urunleri.
    - bir buzdolabi hediye aldi diye satmaz kendini sandikta, dahasi buzdolabi verene karsi durur bir yararli projesi fikri yok su ulke ustune de sadece seni kandirmaya calisiyor diye.
    - sacma sapan diziler en buyuk gundemi olmaz vatansever dedigin adamin.
    - dusunursun, yazarsin, ses getirebilecegin platformlara katilabilirsin (ki bu baya luks bir sey en basit vatansever icin, bunu saymayalim ama yazayim ben.)

simdi bana hikaye anlatmayin,
    bu cok hassas bir konuymus da,
    bu cok onemliymis de,
    boyle boyle bilinc kazancakmisiz da,
    boyle boyle sesimizi duyurabilirmisiz de
    say say bitmez.

sesini duyursan nolcak?
    allah askina sor bakalim kendine:
    demokrasi dedigin su duzende halk olarak iktidara hala bir yaptirimin var mi?

halk olarak bu kadar malsin sen: http://www.itusozluk.com/…sina-tc-koymak_496380.jpg
  • evden vatan kurtarmanın son örneği. ya emek olmadan yemek olmaz önermesi yanlış ya da dünya değişikliğine ben adapte olamadığım için komik geliyor bana bunlar.
  • bunu yapanların bu kadar haklı olduklarını düşünmelerini sağlayan şeyin ne olduğunu anlamaya çalıştığımda ürperiyorum. evet o büyük silindir hakkaten çok güçlü ezip geçmiş. emek sinemasını savunmaya çalışanların üstüne abanan da aynı güç işte, her ne kadar bugün yeldeğirmenlerine karşı kılıç sallayan şövalye rolünü de oynasa. her kılığa giriyor çok kuşatıcı ve kaçınılmaz. korkuyorum lan cidden
  • facebook'ta ismin önüne tc koymaya " inan bana vatanı bir gün sosyal medyadan kurtaracaklar, herhalde buna inanan insanlar var, adının önüne tc koyarak tepki gösterdiklerini sanıyorlar, sen koysaydın sana ciddi tepki gösterecektim!" diyen kişi daha yarım saat sonra "dünkü gs maçında fatih terim haklıydı çok yüklendiler, moralim bozuk o yüzden destek vermek lazım profil fotoğrafımı kaldırıp fatih terimin fotoğrafını koyacağım" diyen aynı kişi. zihniyetine güzel sözler söylediğim...

o an sırf inat olsun diye ismimin başına tc koymak istedim, tepkiyse tepki. hayır aklım almıyor fatih terime yüklenmelerine moral bozacak kadar tepki verirken tc olayına aptallık demek ne kadar tutarlı? ikisini aynı seviyede tutmak ne kadar mantıklı?

böyle insanlar da mantık aramamak lazım.
  • saçma bulmuştum ama işe yaramış hadise.

bakandan kıvırmalar
  • oturduğu yerden türkiye'yi kurtardığını düşünen bir avuç gerzeğin yaptığı eylem. sayısı hızla artmakta.
  • en güzel yorumu facebook aracılığı ile bobiler.örg yapmıştır https://www.facebook.com/…0&type=1&relevant_count=1
hesabın var mı? giriş yap