şükela:  tümü | bugün soru sor
  • facebook'ta aşağı yukarı her doğum günü kutlamasında yaşanan hadiseler bütünüdür:

- bir önceki gece 12'den itibaren, doğum günü olanın duvarına "ilk kutlayan ben olmak istedim" temalı mesajlar yazılmaya başlanır (doğum günü olan kişi ilgili mesaji görür ama yanıt vermez)

- tüm gün yurdun dört bir yanından duvara "musmutlu yılların olsun tatlişkom" temalı mesajlar gelmeye devam eder. gün boyunca ilgili doğum günü kişisi bu mesajları okur ve yine herhangi bir tepki vermez. diğer günlerde tüm sosyal medyada aktif olan bu arkadaşın o günkü tepkisizligi ile başına bir şey geldi sanabilirsiniz.

- ve akşam olur. doğum günü çocuğu yazılan tüm mesajları beğenir, bazılarına yorum yazar.

- doğum günü kişisi bu anlamlı günün bitimine doğru "hadi kapatıyoruz, kutlamayan kalmasın, bakın aranızda hala kutlamayan hayvanlar var" anlamına gelen "doğum günümü kutlayan herkese teşekkürler, iyi ki varsınız, çok süpper dostlar biriktirmişim, biz büyük bir aileyiz" yazar.

- doğum günü kişisinin bu mesajının altına "canım yeni gördüm, geç de olsa doğumgününü kutlarım" mesajlarıyla son katılımcılar eklenir.

- istiklal marşı ve kapanış