şükela:  tümü | bugün
  • haber linki

türkiye'ye yılda 1-2 aylığına geldiğini, bu yüzden de türkiye'den ev aldıklarını söyleyen gurbetçilerdir.

link

evet sen kardeşim, bir ömür yaşayacağın evi alma hayali olan kardeşim, ev almak için bir sürü borca giren kardeşim, ev alamayıp kirada olan kardeşim, hatta bu yüzden evlenmeye dahi kalkışmayan kardeşim ve daha milyonlarcası... görün ve düşünün.

ben söyleyecek bir şey bulamıyorum.

küçük bir ricam yorum yapan profilleri de inceleyin.
  • almanya'da bir türk olarak doğsaydım sanırım ölümüne yozlaşır türkiyeyi bir arka bahçem olarak görür euro her arttığında evimde en okkalı biralarım ve domuz pirzolası ile barbekü partileri verirdim. yazları 5/1 fiyatına aldığım cls mercedesim ile istanbul'da hava atar her sene sadece 60 adetten oluşan 500 euro'luk banknotum ile bir ev alırdım. büyük ihtimal her fırsatta vatan özlemimi belirten samimiyetsiz mesajlar ile sosyal medyamı boyar burada çok bir yarak varmış gibi bir gün döneceğim türkiyeeem diye hayıflanır dururdum .ve tabiki akp'yi desteklerdim çünkü bunlar başta olduğum sürece euro artacak ana vatan ekonomisi boklandıkça almanya'da doğmanın şansını her saniye ciğerlerimde hissedecektim.

oh alles klar?