şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda facebook sayfalarının reklamlarını yapmak için kullandığı sözde zeka sorusu paylaşımlarını içeren şu tarz bir çılgınlık. birinin ucu kapalı olduğunu görünce kendini zeki zanneden insan sürüsü altına yorum yağdırıyor, diğerlerine laf yetiştiriyor falan. bir de bunun toplama işlemi yapılan versiyonu var ki o da akıllara zarar. insanlar bu kadar mı muhtaç birilerine zeki olduğunu kanıtlamaya diye düşünmeden edemiyorum.

not: önce 7 dolar, kesin bilgi.

edit: 7'nin altı da delikmiş, önce 3 dolar. son karar. tyty1920 nickli yazar sağolsun aydınlandım.
  • önce 3 dolar. ama 4 olmasın diye önünü kapamışlar. 3 psikolojik sınır çünkü.
  • (bkz: facebook'taki önce hangi kap euro çılgınlığı)

kurlardan dolayi beyinde sadece dolar ve euro var. 6 kelimeden dolar'a yönlendirdi beni bilincaltim.
  • "henüz bilen çıkmadı"
  • kendi zekasını böyle sikko bir şeyle kanıtlama sevdasına düşmek başlı başına bir salaklık emaresdir. biliyorum bir cümle eşiniz dostunuz belki de sen bu entryi okuyan dostum o sorulara yorum bırakıyor kafa yoruyorsun ama gerçek bu. bir de %95 yanlış cevaplıyor deyince beş saniyede %5lik dahi kesime ait olma düşüncesi nasılsın da cezbediyor insanı. bu mantık beş kuruşa 100 katını kazanma peşinde olan çiftlikçilerin mantığıdır. bilginin kapı dışarı edilme mantığıdır.

ayrıca ilk 9 dolar 6 nın yanı kapalı.

edit imla.
  • 4.20 dolar.

ay pardon o başlık başkaydı.
  • 7'nin altının delik olduğunu göremeyenler tarafından eleştirilen müthiş zeka sorusu.
  • burada bir şifre var. o da "dolar "kelimesi. kap dolar. kap movima dilinde 5 demek ve önce 5 dolar. bu da demek oluyor ki karanlık şeytani dış güçler mesaj veriyor. dolar 5 olana kadar ülkemize saldırmaya devam edecekler. uyan türkiyem.

edit: önce 5 dolar kesin. inceledim. kesin 5.
  • yorumlarda "iyi bakın, 1 ve 3'ün ucu kapalı, 2 dolar" şeklinde kibirden münezzeh bir zeka ve toplumu aydınlatma misyonu ile bilimsel açıklamaları da barındıran çılgınlık.
  • 4 dolar.

dolar=4.