şükela:  tümü | bugün
  • en önemlileri yediklerini paylaşanlar ve altına mmmm çok lezzetli tarzı yorumlar yazan insan modelleridir
  • facebook'u yeni keşfetmiş orta yaşlı teyze kişisi. hergün onlarca özlü söz ve güllü resimler. durduramıyoruz.

bir de istemediğini vurgulasan da, küfür etsen de, inatla oyun talebi gönderenler.
  • - sürekli oyun isteği gönderen lise arkadaşı
    - her fotoğrafın altına büyük harflerle yorum yapan uzak akraba
    - büyük aşkları arkasında bırakmış, yazacak çok şeyi olan ama imla kurallarından haberi olmayan acıların kadını
    - sürekli dini paylaşımlar yapan ve bunu beğenmenizi isteyen eski iş arkadaşı
    - "geri dön dülaaay!!" minvalinde şarkılar paylaşan eski sevgili

bu liste uzar gider...
  • çok var böyle modeller, aşağıda sıraladığım modellerdir.

1-) oyun isteği gönderenler

çoğumuzun sorunu bu arkadaşlar ne yazık ki. hele benim gibi hayatında 2 yıldır hiç kimse yoksa gelen her bildirimde heyecanlanırsınız :( şaka bi yana af edersiniz bazı piçler beni gecenin 11inde arayarak. senden can istedim cevaplasana diye taciz bile etti. be amınakodumun ibnesi işin mi yok he ? sen evli barklı adamsın git o saatte çocugunun üstü açılmıs mı kontrol et dimi. neyse bu istek gönderenler benim için birinci sırada.

2-) 12-13 yaş altı akraba çocuklarının facebook hesabı açarak seni eklemesi

1. maddede bahsettiğim gibi 2 yıldır yalnız olan ben her bildirim geldiğinde heyecanlanan ben arkadaşlık talabinde nasıl heyecan yapmayayım ? ulan acaba kim bu hangi kız ekledi güzel mi derken bakıyorsun, teyzenin en küçük oğlu bedirhan arkadaşın olmak istiyor. be amınakodumun veledi sen 9 yaşındasın facebook senin neyine ? bak ya sinirlendim.

3-) ağır siyasiler

bu kılları aslında birinci sıraya koymak lazım ama pisikolojik ve duygusal sorunlarım nedeni ile ilk 2 madde daha büyük yıkımlara neden oluyor bende. bu tipleri yorumlamaya gerek yok hepiniz biliyorsunuz zaten.

4-) sürekli ilişki durumu yapanlar

yapmayım olm böyle şeyler

5-) atarlı genç ergenler, kezbanlar, kekolar

bunlar toplum yarası zaten.

6-) akrabalar

evet bunlar da adamı canından bezdiren tiplerdir. hele ki orta yaşlı ve sapıklarsa.

7-) aşırı fanatik yavşaklar

son yıllarda çok görüyorum bu piçleri, acayip uyuz tipler bunlar. son iki yılda galatasaray taraftarında denk genk geliyorum (yanlış anlamayın efendi düzgün galatasaraylılar da var) ama bende 3 tane yavşak ekli aman allahım fanatizmden kör olmuş piçler.

8-) takımı iyi giderken fanatik olan kezban

evet son yıllarda yeni türedi bu kevaşeler. yok drogba nasıl soktu. yok sow siker tarzı yazılar. töbe töbe. ama genelde geçici bu rahatsızlık yani 5 gol yiyince bi süre gönmüyorlarlar.

9-) romantik serseriler

bunlar duygusal olur genelde, yok ben elini tutamazken aşağıdaki mahallede eline vermişler gibi. üzer insanı

10-) entel görünen ama aslında dantel tayfa

özenti işte amk.

benim eyyorumlamam bu gadar argadaşlar.
  • biraz önce denk geldim gene birine. yaptığım bir yorumun altına salak salak yorum yapmış, bende bir güzel engelledim. mümkün mertebe engel falan atın başka türlü tükenmiyorlar.
  • facebook'un goygoy değilde çok ciddi amaçlar için kullanıldığını sanan vergi memuru ruhlular.
  • her paylaşımın altına yorum yapmasa ölecek hastalığına yakalanmış insan bu modellerden sadece biridir.

bu gibi insanların önünü kesmek için paylaştığım şeyi x,y,z kişileri hariç şeklinde yapıyorum. bazen unutup herkese açık paylaştığım oluyor. bu kişiler tabi pusuda bekledikleri için hemen yorumu yapıştırıyorlar. böyle durumlarda pusu atma piç diyemediğim için ölü taklidi yapıyorum. ama yine de farketmiyor. kendisi gibi birini mutlaka bulup paylaşımın altını çöplüğe çeviriyor. muhtemel konuşma:

-hacım iyi akşamlar. bu saatte rahatsız ediyorum ama sendikali ironman bir şey yazmış. ben ilk yorumu yaptım. sen de yap da ordan devam edelim. konu mu? siktir et konuyu. sen bana ordan bir şey sor. ben yürürüm. böylece yaptığı paylaşımın amına koyarız. yarın sabah mı yazalım bir şeyler? yok yok hemen yazmamız lazım, yazmazsam ölürüm bugün. zaten anasayfamda paylaşım az bunu es geçmeyelim. piyasa durgun diyorum sana. inanmazsın geçen gün profil resimlerine girdim onlara yorum yaptım teker teker. tamam bak bekliyorum birazdan. hadi kal sağlıcakla.
  • eline geçen her markayı paylaşan görgüsüzler.
  • abazan türk erkeği sürüsü.

kız arkadaşıma her gün bir ton mesaj geliyor. lan ne kadar gerizekalı adam var şu ülkede. bıktık adam engellemekten. orospu çocukları işleri güçleri yok başka.