şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benim de merak ettiğim durumdur. google'ın gmail içeriklerine göre reklam vermesi durumunun benzeri olabilir. takipteyim.
  • profil kisminda facebook hesabi linki verilmisse normal olabilecegini dusundugum durum. ama tabii bunun suc oldugu gercegini degistirmiyor.
  • takip edilesi olay.
  • kullanmış olduğunuz browser yüzünden başınıza gelmiş olaydır. (bkz: chrome)
  • facebook belki de klavye çıkışlarını takip ediyordur. ekşi ile alakası yoktur.

durum kötü, siperlere...
  • şaşırtmayan durumdur. öyle ki telefonun yanında konuştuğumuz çanta muhabbetinde sonra facebook reklamları çanta üzerinde yoğunlaştı. klavyede yazdığın muhabbet ettiğin her şey de etkiliyor demek ki reklamları. uygulamayı indirirken veya sonrasında verdiğimiz izinlerde böyle bir şey var mı kontrol etmek gerek.
  • bu bence masum, ofisde bilgisayar başında konuştuğumuz konularda google adwords reklamları çıkmaya başladı birkaç aydır bunu gözlemliyoruz denemelerimiz de oldu ve hepsinde durum bu... sizin mesajlarınızı dinlemesi gayet doğal.
  • sözlük yönetimi tarafından hakkında bilgilendirme yapılmamış olay. reklam paraları dürümlere yetmiyor mu nedir?
  • böyle şeylere kısıtlı inanırdım. hani kişinin kendisine verdiği üstün değer olarak görürdüm birazda. evet alışveriş yaptığım sitelerin reklamlarını sık görüyorum. bir şeyleri topladıklarına da eminim. ancak;
    ben tam 3 gündür facebook'ta ertesi gün hapı reklamı görüyorum. bir arkadaşımla korunmasız seks yapmanın aptallığı, hamile kalmaktan ödümün kopması gibi konularda uzunca bir süre yazıştık, goygoy ettik benzer tarihlerde. ne google'a ne başka bir yere yazdım. aklım almıyor, s.ktiğimin reklamı gitmiyor.
    artık inanıyorum. ama sözlükle alakalı değil, bunlar bir şeyleri bir şekilde topluyor.
  • inanmakla ilgili değildir. google, facebook gibi şirketler siz platformlarına üye olmasanız bile siteleri dinleyip size özel bir profil oluştururlar, google da durum daha kötü bağlı olan google hesabına bağlar, facebook dinleyicileri için facebook'a kullanılan browserdan giriş yapmak gereklidir.

toplanan bilgiler reklam amaçlı kullanılır, herhangi bir sitede yaptığınız her aktivite takip edilir(bazılarında mouse hareketleri dahil).