• facebook'un tum kullanicilarinin insan oldugunu farzetmesindendir.
  • düpedüz ibneliktir.
  • medeni ol mesajını vermesidir.
  • "birbirlerini çıplak gören kişiler artık arkadaş olamaz, yalnızca sevgili olurlar"
    ruud van nistelrooy
  • facebook'un güzel günleri anımsaması.
  • daha da fenası basıma gelmiş olaydır.
    sevgiliden ayrılınmıştır. bir hafta sonra facebooktan falan elini ayağını çekmeye karar verirsin.
    "kapatmak istediğinizden emin misiniz? x kişisi size ulasamayacak, y kişisi sizle gorusemeyecek, eskisevgili kişisi sizi ozleyecek" tadında bir uyarı mesajı gelir. once facebook'a sonra zuckenberg'e, en sonunda hayata kufrederek evet butonuna basarsın.
  • artık facebook'un da sizi arkadaş olarak gördüğünü gösterir.

(bkz: ben seni arkadaş olarak görüyorum)
  • bana bunun bir ileri versiyonunu yapıyor facebook, eski sevgilimin yeni sevgilisini öneriyor. sabah, öğle, akşam sağ üstte kızın profili çıkıyor arkadaş olarak ekle diye hani o kadar çok ortak arkadaşımız da yok aslında. ortalığı karıştırmaya mı programlamışlar ne yapmışlar algoritmistler.
  • facebook'un düpedüz taşşak geçmesidir. o konuşma günlükleri, beğenmeleri boşuna mı tutuyorsun ? bunları tahmin eden bir algoritma şart.
  • halen arkadaş listenizde bulunan eski sevgiliyi "yakın arkadaşlara ekle" diye önermesiyle eş durumdadır. ekleyeyim de kimin hangi gönderisini beğenmiş, kime ne yorum yapmış, profil fotoğrafını ne zaman değiştirmiş anında haberdar olayım değil mi? çok düşüncelisin facebook ama istemezük.
hesabın var mı? giriş yap