şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gelecek nesiller bıraktığımız bu bulgularla hayatlarına nasıl ışık tutacak merak ettiren durum. eskiler bi bok bilmiyormuş sağa sola mağaralara bir şeyler çizmişler şimdi biz de en azından hayatın sırrını çözmesek de sudoku çözer gibi oyalanıyoruz. kadeş antlaşmasının orijinal metnini çözsenne olur mesela. ne olabilir ki o belgelerde. 5 keçi daha vermezseniz suyunuza işeriz falandır yaptırım seviyesi. şu an öyle mi ama ya? biz her şeyi biliyoruz, torunlar şok olacak.

"giden gider gittiği yerde biter. ben değil giden beni kaybeder"
    "demirden korksak trene binmezdik"
    "rakı candır gerisi heyecandır"
    "kankalarla pazar qahvaltısı qeyfi"

"hiç öpmeyeyim canım yılan sevmiyorum" mesela. koca bir insanlık tarihi su içerken sokar mı sokmaz mı onu tartışmış sonunda çok da emin olmadan "su içene yılan bile dokunmaz.. yani heralde dokunmaz" gibi bir şeyler dökülmüş ağızlarından. biz yılanı evcilleştirmiş, sosyal ilişkiler kurmuş, kız alıp vermiş ne bileyim birlikte seyahatlere çıkmış sonunda yılan sevmediğimize karar vermişiz. topluma kazandırmaya çalışmışız ama bak, bi şans vermişiz ibneye ama sokmuş yine. yılan işte. adam olsaydın da köpeğin kedinin yerinde sen olsaydın. evlerimizde besleseydik ama yok arkadaş hemen sokmalar boğaza dolanıp boğmaya çalışmalar. bu insanlık sana gereken şansı verdi ama yok senin götün başın ayrı oynuyor abisi hiç ağlama şimdi.
  • o kitabeler bir kibrite bakar.