• (bkz: face time)
  • şu an için wi-fi üzerinden ios 4 video call özelliği.
  • sadece wifi uzerinden calismasina bisey demiyorum da bari en azindan bilgisayar uzerinde bir istemciyle (mesela ichat) konusma secenegi olsaydi vre steve.

herkes iphone alacak diil ya. iki taraftan birinin almasi yetmiyor demek ki adamlara.
  • (bkz: #19304666)
  • bundan devrim olursa diğer telefon üreticilerinin çüke sürülecek aklı yoktur derim. hiç biriniz mi 3g üzerinden görüntülü konuşmanın nekadar boktan olduğunu farketmedi lan? bunun için killer çıkaracağınıza dükkana kilidi vurun daha iyi. 2003 senesinden beri mi ne görüntülü konuşmayı yaygınlaştırmaya çalışan firmalar varken bunu apple başarırsa vay halinize.
  • belki ileride 3g üzerinden de desteklenebilir ama wi-fi desteği sayesinde ios4 kullanan diğer cihazlara da bu özelliği kazandırabilmek adına atılmış bir adım olarak düşünüyorum. yeni kameralı ipod touch'ın yolda olduğu söylentileri dikkate alınırsa.

must have to'nun uyarısıyla gelen edit: çıkmıuş zaten face time destekli ipod touch. e darısı ipad 2'nin başına diyelim.
  • sadece ios kullanan cihazların değil, her yazılımcının yazdığı yazılıma dahil edebileceği bir görüntülü sohbet protokolu. zamanla çeşitli yazılımların bu protokolu kullanmaya başlamasıyla apple'ın bu konudaki vizyonu daha iyi anlaşılacaktır. 3-5 yıl sonra televizyonlardan telefonlara yapılan görüntülü sohbetleri görür isek sebebi facetime protokolü olacaktır.
  • ööeh, "bu ne ya görüntülü konuşma işte bu" demiştim bir zamanlar, şimdi videoları falan izledim, hiç alakası yok. hakikaten görüntü ve ses kalitesi 3g'ye kıyasen aşmış. eğer gerçekten aynı anda windows ve mac'lerde bilgisayar ile iphone arası konuşma yapılabilecekse apple candır.
  • sadece mac os x'in snow leopard işletim sistemi sürümünü desteklemektedir. şaka mıdır nedir?
    http://www.apple.com/mac/facetime/
  • iphone 4 ile beraber tanitildiginda(google talk mobil goruntulu konusmanin duyurlmasindan once) ileride baska cihaz ve platformlarda da kullanilabilecek seklinde belirtilmis olan goruntulu konusma uygulamasi.
hesabın var mı? giriş yap