şükela:  tümü | bugün
  • şu adreste facebook ve şu adreste web'de olan muhtemelen türkiye devleti tarafından oluşturulmuş, amerika'da soykırım kararı çıkmaması için uğraş veren oluşum.

biraz geç mi kalınmış sanki?

üye sayısına bakıyorum da 11 bin civarı ve toplam 5 gün sonra bu mevzu var.

adamların 100. yıl için bastıracakları 100 yıl önceden belli iken, biz yine türk'lüğümüzü yapıp, son dakikada durumu kotarmaya çalışıyoruz. hadi bakalım.
  • video sayfasındaki animasyonları beğendiğim oluşum. basit ve etkili bir dille, farklı bir açıdan meseleyi yorumlamışlar.

ayrıca uzun zaman sonra ilk defa bu konuyla ilgili böyle profesyonel bir çalışma görüyorum.
  • ben bu sitede yazılanları anlamadım önce ermenilerin nasıl bağımsız devlet kurmak için çalışmalarda bulunduklarından sonra da doğu anadoluda nasıl müslümanları öldürdüklerinden bahsediyor soykırıma gerekçe olarak , iyi ama neden hiç bir şey yapmamış kadınları, çocukları, yaşlıları da evlerinden aldınız?, neden bütün mallarına mülklerine el koydunuz?

bakın derdimi şöyle izah edeyim 90larda bu ülkede ciddi bir iç savaş yaşandı, kürtler devlete karşı ayaklandılar, ama bunun karşılığında siz bütün kürtleri yerinden yurdundan etmediniz(her ne kadar köy boşaltmalar olsada bu o coğrafya ile sınırlı kaldı), istanbulda yaşayan kürtlere dokunmadınız neden? çünkü bu olayın bütün bir kürt halkına mal etmediniz,
    peki 1915 i neden bütün bir etnik gruba mal etti ittihatçılar, çünkü kafalarında kurdukları ulus devlet modelini ancak bu şekilde uygulayabilirlerdi, plana göre müslüman türk olmayanları(kürtler) asimile etmek kolaydı ama müslüman da olmayanlar yani ermeniler, süryaniler, aramiler bir şekilde "halledilmeliydi"

ha bu arada kimse sormadı ama biz soralım sıradaki soruyu, hadi ermeniler ayaklandı o yüzden bu yola gittiniz peki

(bkz: la bu süryaniler size ne etti gardaşım)

(bkz: seyfo)
  • ha siz ona osmanlı devleti içinde bir yere gönderilme diyorsunuz.
    (bkz: deyru'z-zur)

ayrıca idiot diyenlerin ittihatçıların türkleştirme politikaları üzerine yapılmış çalışmalardan da söz etmelerini isterdik.

(bkz: modern türkiye’nin şifresi:ittihat ve terakki’nin etnisite mühendisliği (1913-1918))
  • paylaşıyorum, paylaştırıyorum
  • desteklenmesi gereken bir hareket. sosyal medya hesaplarını takip etmeli ve videolarını arkadaşlarımızla paylaşmalıyız. herkes gerçekleri öğrenmeli.
  • yayılması, paylaşılması gereken site.
  • emeği geçenleri kutladığım sitedir. zira bu işin nasıl yapılması gerektiğini çok geç de olsa kavradık. bu site bunun göstergesidir adeta. ermenilerin yıllarca yaptığı propaganda göz önüne alındığında böyle hamlelerin ne kadar faydalı olduğu görülebilir.
  • ermeni meselesini bilal'e anlatır gibi anlatmışlar. üstelik bu savaşlar sonucunda herkesin mağdur olduğunu gayet açık biçimde vurgulamışlar. tabi bu durum mağduru oynayanların işine gelmediği için şimdiden oluşum tepki görmeye başlamış bile.
  • süper hareket. daha çok gündeme gelmesi daha çok paylaşılması lazım.

lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.