şükela:  tümü | bugün
 • çok bilenler çok iyi işletilir. kendi akrabaları 3 kuruş istese siktir çekenler dolandırıcılara oyuncak olur.
 • ''şeytan tüyü'' sözünün ete kemiğe bürünmüş hâli adam resmen. dua etsinler de bu sefer kısa sürede çıkıp, yeni projelerle bi 10bin dölar isteyip kanına girmesin.
 • --- spoiler ---

  fa- şu bizim imza'da silkelediklerimizin listesini bir getirsene, onlara devremülk satalım.
  - abi emin misin bak, aynı insanları ikinci kere öttüremeyiz.
  fa- la oğlum sen karışma benim işime, getir listeleri
  - abi bir tanesini bile kafala, sabahtan akşama oteli yapacağım dediğin sahilin ortasında yok mu beni siken diye bağırarak domalacağım.

  sonuç

  --- spoiler ---
 • kadının röportajındaki beş buçuk trilyon kaptırıp ev kirası dahi ödeyemeyecek durumda olan adam baya dikkat çekici.

  kadın son kaptırdığı 13 bin liradan 10 bin lirasını kira gelirleriyle kurtarmış en azından.
 • akıllara victor lustig i getirmistir.
  (bkz: eyfel kulesini hurdaciya satmak)
  (bkz: bir yil sonra yine eyfel i satmak)
 • fool me once shame on you fool me twice shame on me dedirten şey.
 • hanım abla ve bağlantılı videolarda çıkan hacı amcayı sonuna kadar dikkatle dinledim. halen dolandırıldıklarını idrak edememişler. yarın fadıl tekrar bunların karşısına çıkıp binayı boş verin, ben mars'a ilk gidecek müslüman roketini yapacağım. orada çok büyük altın rezervleri var onları alıp getireceğim dese ilk önce bunlar koşa koşa üste tekrar para verirler. haydi fadıl'ım durmak yok yola devam et. böyle avanakları bulmuşsun senin sırtın asla yere gelmez. helali hoş olsun, ye paraları çatır çatır.
 • https://www.youtube.com/watch?v=i4-cz6nn_6u

  https://www.youtube.com/watch?v=oylcsimdzie

  https://www.youtube.com/watch?v=wwi47-tgsny

  -------------
  duruşmaya katılan şikayetçiler, halen kendilerine mesaj göndererek devre mülk satışı yapmak istediklerini söylediler. evlerini ve birikimlerini satarak yüksek kira geliri vaadiyle devre mülk aldıklarını belirten şikayetçiler, birkaç ay kira aldıktan sonra ödeme yapılmadığını ve dolandırıldıklarını anlattılar. davacılar, sanıklardan şikayetçi olarak cezalandırılmasını istedi.

  "6 milyon lira 2 dükkan verdim"

  6 milyon lira ve 2 dükkanını vererek devre mülk aldığını belirten bir şikayetçi "bazı siyasetçi ve din adamları projenin reklamını yaptıkları için aldandım. 30 yıllık birikimim gitti" dedi.

  "aldığım kirayı da devre mülke yatırdım"

  başka bir şikayetçi ise "2 adet evim vardı. 2'sini de verip 6 adet devre mülk aldım. 3 bin 700 liradan 8 ay kira aldım. bu biriktirdiğim kira ile yeni bir devre mülk almamı istediler. aldığım kirayı da devre mülke yatırdım" dedi.

  "eşimin ziynet eşyalarını sattım"

  bir şikayetçi ise "eşimin ziynet eşyalarını ve tüm birikimlerini satarak 56 bin lira karşılığında devre mülk aldım. 6 ay, aylık 700 lira kira aldım. sonra bir daha ödemediler" dedi.

  mahkeme heyeti tutuklu sanıklar fadıl akgündüz ve salih obut'un avukatlarının tahliye taleplerini reddetti. bayrampaşa'daki caprice gold'da yapılan keşifin bilirkişi raporunun beklenmesini karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

  2 bin 443'er yıla kadar hapisleri isteniyor

  istanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, akgündüz birlikte yargılanan 4 sanığa 349 müştekiye yönelik "nitelikli dolandırıcılık" suçundan ayrı ayrı 698 yıldan 2 bin 443 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-salonunda-sok-40291900