• fadime göktepe
    metin goktepe nin annesi. oğlunun öldürülmesinden sonraki dirayetli ve metin tutumu (haddim olmayarak) takdire şayandır.
  • gencecik oglunu polise kurban verdikten sonra, hic bilmedigi yerlerde, hic bilmedigi kentlerde, spor salonlarinda, oglunun katillerinin pesine dustu... hep dimdikti, hic aglamadi, ne zaman ki genc muhabirler ona fadima ana dedi, iste o zaman agladi ilk kez, hepiniz benim cocuklarimsiniz diye...
  • "ilk slogan attığı günü "metin her yere giderdi, ben kızardım 'niye gidiyorsun?' diye. o da kızardı. 'ana, sen niye oturuyorsun, o kadar kocakarılar geliyor sen hiç gelmiyorsun' diye. bir kere pir sultan'ın şenliğine gittim, metin götürdü. bağırıyordu bütün millet. ben de bağırdım. metin bağırdı, 'yaşa annem, daha çok bağır' diye. cok güldüm o gün"

http://www.metingoktepe.net/fadime.htm
  • ahmet şık'ın mektubuna fadime göktepe'nin yanıtı

ahmet şık'ın mektubuna yanıt veren anne..
  • bugün cumartesi anneleriyle birlikte o da oturdu. ahmet şık'a destek verdi: http://www.evrensel.net/news.php?id=1856

--- spoiler ---

devletin kendisinin mafya olduğunu, mazlum çocuklardan ne istediğini soran göktepe, “hasan ocak’ın neyi vardı? metin’in neyi vardı o bir gazeteciydi? ahmet’te adam öldürseydi elini kolunu sallayarak gezerdi ama emekçiydi. emekçi insanlarla birlikteydi. o yüzden suçlu. ahmet’e kir attılar ama kirli değildir” diye konuştu.

--- spoiler ---
  • saçlarında aklar biriktikçe bilgeleşen ana.
  • ''beyaz tülbentlerinde siyah zamanlar kadınlar, çaresizliğin cenazesini kaldırıyor...''
  • an itibariyle nazim alpman'in "zaman mekan insan" belgeselinin konuğu olan anne. artı bir tv'de izleyebilirsiniz
  • gezide hayatını kaybeden gençler için "hepsi metin gibi gülüyor" demiş anne, büyük bir yürek..
  • metin göktepe ile birlikte çocukluk travmalarımdan; hatta metin göktepe'den daha fazlası benim için... ne zaman televizyonda yüzünü görsem yüreğimi sızlatır. (bilmiyorum, belki de siması babaanneme benzediği için bunca duygusallığım.) oğlu polisler tarafından dövülerek katledilmiştir ama cefasını anası* çekmiştir; hem de yıllarca. oradan oraya memleketin her köşesindeki ertelenen mahkemelere, o yaşlı haliyle savrulmuştur. bilemiyorum şu an hangi ruh halindedir ya da istediğini almış mıdır? berfo ana gibi gözü açık göçmese bari öbür dünyaya...
hesabın var mı? giriş yap