şükela:  tümü | bugün
  • merhaba sözlük ahalisi.
    biliyorum gündemimiz çok yoğun ama desteklerinize ihtiyacımız var. fadime teyzemiz eşinden boşanmış ve iki çocuğu olan şirin mi şirin bir teyzemiz. kendisi nafaka almıyor ve bu yüzden zor zamanlar geçiriyor. bir kızı bir de oğlu var. kızı evlenmiş, oğlu da seneye üniversiteye başlayacak bir genç adam. teyzemiz kızından yardım kabul etmiyor. kendisine bir youtube kanalı açmış, güzel iğne ve tığ oyaları yapıyor, modelleri kanalında paylaşıyor. bunu oğlunun üniversite masraflarını karşılamak için yapıyor. lakin son anda öğrenmiş ki para kazanmaya başlayabilmesi için 4000 saat izlenme olması gerekiyor. bunun için 1400 saate ihtiyacı var. bunu bir kaç gün içinde yapamazsa, yapmış olduğu saatleri de kaybedecek çünkü youtube izlenme saatlerini sıfırlayacağını iletmiş kendisine. ben de düşündüm ki biz sözlük ahalisi olarak bu yumuş teyzemize çıktığı zorlu yolda bir nebze yardımcı olabiliriz. videolar arka planınızda sessizce çalışsa bir yardımımız dokunabilir el birliğiyle. aşağıya güzel teyzemizin youtube kanalını içeren bir link bırakıyorum.
    fadime teyzenin iğne ve kadın adlı kanalının linki
    bugüne kadar sözlük olarak bir çok insana yardım eli uzatmaya çalıştık bu konularda. eminim ki kendi ayakları üzerinde durmak için, oğlunu okutabilmek için çalışan pamuk teyzemize de sadece videolarını seyrederek yardımcı olmaya çalışabiliriz. bence biz sözlük ahalisi olarak bunu yapabiliriz.
    (bkz: birlikten kuvvet doğar)
    edit: istenilen 4000 saati tamamladık, hatta 4110 saate ulaştık sizlerin de desteği ile. destekleriniz için çok teşekkür ederiz.
  • epey zor olacaktır ancak belirtilen 1400 saat izlense dahi başlangıç parası izlenme rakamları ve reklamlara göre hesaplanacağı için teyze hayal kırıklığı yaşayabilir. misal sözlükteki yazarların %75'i falan adblock kullanıyordur. 1400 saat tamamlansa dahi videoların izlenmesi 2 yahut 3 kat artsa bile teyze ortalama 20 liradan fazla bir para kazanamaz. umarım işler kendisi için iyi gider, ben arka planda sessizden açarak destek verdim. bütün videolarını da öyle bir kere turlarım.
  • kızının söylediğine göre bu reklam alabilmek için olan bir durummuş ve bir kereye mahsusmuş. bir nevi kotaya ulaşırsa artık reklam almaya başlayabilecekmiş. bizim de istediğimiz teyzenin bu kotayı doldurabilmesi. zaten şu an için reklamsız videolar. şartlardan birini yapmış ki bu şart 1500 aboneye ulaşmak imiş. bu sayıyı yakalamışlar ama 20 nisana kadar totalde 4000 saate ulaşması gerekiyormuş ki izlenmenin total saati sıfırlanmasın, ulaşılmazsa sıfırlanacakmış. biz de bu kotayı doldurmaya çalışıyoruz. ondan sonrası teyzemizin el yeteneği zaten.
  • (bkz: up up up)
  • up
  • destekleyelim lütfen.
  • up & up
  • videolar ilginizi çekmiyorsa bile, bir kaç videoyu arkaplanda açık bırakın aksın. mesele abone olmak ya da tıklayıp kapatmak değil. videoların izlenmesi.
  • bir destekte benden.