şükela:  tümü | bugün
 • italya da bir kent, bu kentte geliştirilmiş tekniklerle üretilen seramik türü 22 dilde bu kentin adı ile anılıyor,fayans.
 • minardi f1 takımının merkezinin bulunduğu şehir (veya şehircik).

  hasbelkader yolunuz düşer de bir yerlerde oturup bir şeyler yiyeyim derseniz, en iyi seçim herhangi bir marketten birşeyler alıp şehirciğin gayet kolayca bulacağınız küçük milli parkına gitmektir. böylece tavuskuşlarıyla ve adını bilmeyebileceğiniz şirin kuşlarla ekmek paylaşarak çok zevkli biçimde yorgunluk atabilirsiniz.
 • gnu/linux dağıtımları için deviantart'da tiheum takma isimli bir gönüllüce hazırlanmış bir simge seti. dağıtımdan ve masaüstü yöneticisinden (gnome, kde, xfce, lxde... fark etmez) bağımsız olarak sorunsuzca kurulabilmekte.

  http://tiheum.deviantart.com/…aenza-icons-173323228

  sıkıştırılmış paketi açıp terminal acarak şu komutu vererek kurabilirsiniz:
  mahsus@mahal:~$ ./install

  akabinde çıkan sorulara evet-hayır şeklinde yanı vermeniz yeterli. simge seti tüm sistemle bütünleşerek etkili olacaktır.

  edit: kde 4 serisi masaüstü yöneticisi kullananlar sistem ayarları menüsü altından komut satırına bulaşmadan simgeler alt menüsü ile kurulumu gerçekleştirebilirler.

  edit: artık birçok dağıtım çok fazla sevilen bu simge setini öntanımlı olarak kullanmaktadır. kısaca terminalle uğraşmayı bırakın.
 • (bkz: bruno neri)