şükela:  tümü | bugün
  • esasında fahişe, aşırıya kaçan kadın demektir. her alanda aşırılığı ifade eder. fahiş de aşırıya kaçan erkektir. bir şeyin aşırı olması eylemi de fuhuş'tur. illa cinsel amaçlı bir manası olacak diye bir durum yok. her alanda aşırılıktır.
  • yazar arkadaşımız emek ile ne anlatmak istediğimizi kavrayamamış.
    fahişelik bir emek değil dostum, üzerinden bir sürü pislik geçirerek kolay yoldan şerefsizce para kazanmaktır.

zorla bu duruma düşürülenleri tenzih ederim.
    ancak öğretmenlik ciddi bir emek, hakkı ile yapılınca hele şu zaman da,
    şımarık tablet çocuklarına laf anlatmak, bir sınav.

fahişeliği yasal yollardan yapan bireylere saygı duymak zorundayım, bu onların kararı, lakin bu bir emek değil.
    emek sözünün içi bu kadar boş değil.

sözlükte açılan başlıkları görünce eğitimsizliğin gittikçe arttığına şahit oluyoruz, bir de bu ailelerinden artık görgü eğitimi almayan,alamayan nesli düşünün, evlerden ırak.
  • muatap ne be yaa!!!

(bkz: namusuyla orospu olmak)
  • bir bölümü para icin istemedikleri bir isi yapmaktadir, bir cogumuz da yine ayni sekilde para kazanmak icin istemedigimiz bir isi yapmaktayiz.

isini severek yapanlari da isini hakkiyla yapiyordur muhtemelen. saygi duyulmasi lazim.

edit: o kadar ter, göt, agiz, apis arasi kokusu cekip de isini seven fahise var midir o da ayri mesele.
  • ucuzluktur, salaklıktır.

fahişeleri aşağılayanlar, bu toplumun en şerefsizleridir. güçlünün yanında yer alan, götünü abilerine dayamış korkak pezevenklerdir bunlar.

fahişelik aşağılanacak bir meslek değildir. fahişe de en az bir işçi, memur, tüccar, avukat, öğretmen kadar emekçidir.

anan bacın diyecek ahlaksız şerefsizlere önceden not: kendi ailemden birinin fahişe olmasını istemezdim fakat ben seks işçisi olacağım deseydi de saygı gösterirdim, normalde nasıl davranıyorsam öyle davranırdım.