*

şükela:  tümü | bugün
 • eskiden, seksin tanrı(ça) adına yapılan bir ibadet sayıldığı ve üremeyi, bereketi betimlediği, kadının mutlak önem ve değerini kaybetmediği günlerde kutsal mabed fahişelerivardı. tanrıça nın rahibeleri yani. (bkz: priestesses of goddess) (bkz: sacred prostitutes) (bkz: hieros gamos) o zaman seks bir ayıp günah değil, kadın da buradaki konu mankeni et parçası değildi. erkekler sadece üremek için kullanılan vasıtalardı. kadının erkek dinleriyle hor görülmeye başlaması ve seksin çıplaklığın ayıp günah tu kaka olarak değerlendirilmeye başlamasıyla kadının rezil, kötü yola düşmüş, orospu tanımlamalarıyla bu oyundaki rol betimlemesi de değiştirilmiştir manuel olarak.
  (bkz: kutsal seks/@wrathful lilith)
 • sonucta para icin kendini satmaktir, ha binlerce adamla para icin yatmisin, ya da tek bir adamla evlenip sadece parasi icin yatmisin..hic bir farki yoktur
 • istanbula gelen anadollu kadının turk filmlerine gore yapacagı son is
 • tarihin en eski mesleği olarak tanımlanır
 • fahişelik, dünyanın her yerinde ahlaksızlık sözcüğüne iliklenmiş bir meslek.bilmem hangi uçkur düşkününün dölüyle rahmine düşen ruha rağmen, içindeki hayata devam etme isteği, yaşadığı rezilliklerin önüne geçiyor.çocuk altı aylık olana kadar çalışmaya devam ediyor.gecede 4 adamla yatıyor.

  gündüz vakitleri market alışverişinde bir kadın, fahişeyi tanıyor."kocamı ayarttın sen" diye bağırıyor, "karnındaki bebeden de mi utanmadın" diyor.. fahişe kendisine fahişe denilmesindenve kadının delirmesinden rahatsız değil.hissizleştiği de söylenemez.. büyük bir sızı var her zaman..kadını da haklı buluyor.çünkü ondan daha güzel ve bu onun suçu değil.. aşağılık kocasının kendisini tercih etmesini, hem de bir fahişe olmasına rağmen kendisini tercih etmesini anlayamıyor.adamı hatırlıyor şimdi, kadın "ah refik vah refik!" dedikçe.. orta yaşlı, küçük esnaf refik'in üç beş kuruşu şimdi kendi cebinde, hatta marketten aldığı vişne reçeline dönüşmüş o para..

  bu dünyanın adaleti buraya kadar işte, kendisi kadın, karşısındaki kadın, ikisi de sömürülmüş yıllarca, farklı yollardan..

  gel de erkek olduğuna, hormonlarının dikine yaşadığına isyan etme birader.. bir de o fahişeden doğan çocuğun akıbetine bir bak, durup..
  dünya zor, dönüşüne çomak soktuğumunun..
 • hırsızlıktan daha anlaşılır,daha aklı başında iş kolu. başkasından birşey çalmak kadar adice olmayıp, ödedikleri bedellerde hem fiziki hem ruhidir. bir derece integre edersek yine aynı çıkar karşımıza..hırsızlık integre edildiğinde ise muhtemelen canilik (malını çalan canını da çalabilir) ile karşılaşılacaktır.
 • başka insanların diğer mesleklerde yaptıklarının yanında gayet gururlu duran meslek.
 • kökeni, antik yunan ordusunun yapılanmasına parasal katkı sağlamak için devletçe işletilen bir kurum olarak yaklaşık i.ö. 504 atina'sına uzanır.
  o dönemde fahişelikten kazanılan para vergi memurları aracılığıyla devlete giderdi.* hükümet de gemi ve silahlarını bu parayla alırdı. durumu bozmak istemeyen devlet, eğer bir fahişe kentten ayrılmak isterse ondan "geri dönme garantisi" alırdı.
 • birlikte oldugu erkege her turlu harcamasini yaptiran, bilgisayarindan ev esyasina arabasindan tatiline kadar herseyini odeten insanlarin yaptigini da gonul rahatligiyla dahil edebilecegim dunyanin en eski meslegi.
 • en namuslu cinsel meslek.
  fahiseler, fahise olmadigini iddia eden kimileri gibi
  dolambacli yollardan mal ve para edinmezler, hizmet karsiligi ücret alirlar.