• trt 2'de yayinlanan ayrinti programinin da sunucusudur kendisi.
 • gerek kullandığı dil gerekse sorduğu sorular açısından bana son derece keyif veren adamdır. bazen insanların program yaparken takındıkları acayip farkındalik hali, bunu bazen aşağılayarak, bazen söz hakkı vermeyerek bazen söze atlayarak bazen kendi bildiklerini karşısındakinin önüne çıkarmaya çalışarak, bazen bir programın yaşamın muhabbetinden çok farklı brşey olduğunu zannetmelerine kadar varan bir kavga haliyle sundukları programlara inat gayet serinkanlı bir program yapmaktadır. karşısındakini hiç itmeden kakmadan, ötelemeden, yaptığı söyleşiler nefes aldırıyor. biz okuduğumuz, dinlediğimiz, bizim saydığımız, sahiplendiğimiz herşeyi karşımızdakinin de tanıdığını varsayıyoruz. yetmiyor keşke varsaysak bilmek durumunda sayıyoruz. niye kardeşim? birisinin ilgi alanının bizimkinden ne kadar farklı olabileceğini nasıl düşünmeyiz.
 • genç yaşında yakalamış olduğu akademik kariyeri hakikatli bir bakış acısıyla doldurmuş akamedyatik insan.

  hayatında entellektüel sermayesiyle yaşamını idame ettiren bir sürü insan vardır.altun yaşamının hiçbir döneminde bu sermayenin dışında hayatını idame ettirecek başka bir yol aramamıştir.

  multitask,ya da "to do several things at the same" time deyimi altun'un yaşamını tarif eder..aynı anda bir sürü değeri üreten altun interkültürel çağın gereklerini yerine getiriyor.

  anlayış dergisi yayın yönetmenliği

  akademisyen

  gazete yazarlığı

  ayrıntı televizyon programı sunucusu

  stratejist....

  derin akademik uslupla gündelik bir dil kullanarak sorduğu soruları ayrıntı programının kalitesini arttırıyor.programda işlediği konular da 1980 sonrası hayat tarzımızı irdelemeye yönelik.

  ömrünün çoğunu bilgisayarı başında geçirmek zorunda kalan genç akamedyacı , uzağı göremeyecek duruma düşmüştür.hayatının geri kalan kısmında gözlükleriyle göreceğimiz altun

  sol liberalizm

  kapılı cemaatler

  hayat tarzımız

  çalıntı sinema

  insancıl kapitalizm

  genetik emperyalizm

  ekşi sözlük

  tarzında konuları ilk defa ayrıntı programında işlemiştir.
 • istanbul şehir üniversitesi sinema televizyon bölümü'nün başkanıdır.
  bütün öğrencileriyle birebir ilgilenen nadir hocalardandır.
 • nedense kendisini feridüddin attar ile karıştırıyorum. yani ismini duyduğumda zamanımızda biri değil de, 100 yıllar öncesinden bir pir-i fani canlanıyor gözümde. affet hocam...
 • fahrettin altun, 1976, stuttgart-aalen doğumlu sosyolog, istanbul şehir üniversitesi'nde öğretim üyesidir. istanbul üniversitesi sosyoloji bölümü (1998) mezunudur. yüksek lisans eğitimini 2000 yılında mimar sinan üniversitesi sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. 2002-2003 öğretim yılında, abd'de utah üniversitesi’nde (salt lake city) siyaset bilimi bölümünde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. istanbul üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü bünyesinde "m. mcluhan ve jean baudrillard'ın medya kuramlarının karşılaştırmalı çözümlemesi" başlıklı doktora tezini tamamlayan altun, çağdaş türk düşün dünyası, sosyolojik teori ve uluslararası ilişkiler alanlarında çeşitli makaleler yayımlamıştır.

  çalışmaları
  - modernleşme kuramı eleştirel bir giriş (istanbul: küre yayınları, 2. baskı, 2005)
  - modern türkiye’de siyasi düşünce: islamcılık (istanbul: iletişim yayınları, 2004)
  - sivil topluma farklı bakışlar (istanbul: kaknüs yayınları, 2005)
  - küresel güçler (istanbul: küre yayınları, 2005)

  kaynak: vikipedi

  twitter'ı için; https://twitter.com/fahrettinaltun
 • erdoğan'ın maşalı/maaşlı onlarca yazarından biri.

  iki akademik cümlenin ardına sığınıp boş beleş paragraflarla akp'nin sözcülüğünü dolayısıyla yancılığını üstlenmeye çalışıyor. vizyonu yiğit bulut'la rasim ozan'dan hallice görünse de niyetleme ve hedeflemesi aynı kulvarda ter atmakta.

  sinsiliği, gün gelecek hiç bir deodorantla kapatılamayacak denli koku salacak etrafa.
 • ben bu arkadaşı biraz okumuş, akademik bir üslubu olan, mantıklı, entelektüel bir çizgisi olan biri diye bilirdim eskiden... meğer arkadaşın bu çizgisi, sabah yazarı olunca, saray uçaklarına bininceye kadarmış!

  bugün bir yerde otururken, lanet olası gazetesi hasbelkader denk geldi, bakayım dedim. yazısını gördüm fahrettin altun'un. yazısını okuduğum altun, benim tanıdığım hoca değil, fanatik bir akp'liydi. üslubu propaganda doluydu. sosyal medyadaki akp trollerinden halliceydi.

  senin adına üzüldüm dostum.
 • kendisini siyasi görüşlerinden bağımsız 5 dk. dinledim, baya bomboooş bir adam. söyledikleri çelişkili ve o kadar yanlı ki. kardeşim senin yaptığını tuğçe kazaz da tv’ye çıkınca senin belki de 5 de 1 maliyetine zaten yapabiliyor o zaman sana ne gerek var ki?
 • bugün sabah’ta yayınlanan yazısına iyiler kazanacak başlığı atmış. bir gönderme var sanarak okudum ama yok bayağı bayağı seçimden bahsediyor. artık allah mı söyletiyor, kripto iyi partili midir nedir çözemedim ama sabah’ta böyle bir başlık hoş olmuş.*
hesabın var mı? giriş yap