şükela:  tümü | bugün soru sor
 • guldururken dusunduren bir yazi kaleme alarak ufaktan hicviye turune de el atmis ogretim gorevlisi/yazar. burada gulduren olarak yazar degil, medya, yök ve halk partisi one cikarken altun, dusunduren pozisyonunda yer almis. ufak bir alinti yapip yazinin linkini de verelim, tam olsun.

  " günümüzün moda meselesi, egemen korkusu türban. dikkat ediniz başörtüsü değil, türban. bu ayrım çok önemli, zira chp, yirmi birinci yüzyıldaki siyaset felsefesini bu ayrımdan hareketle oluşturuyor: başörtüsü kabullenilebilir, türban asla. çünkü türban, chp liderinin ifadesiyle ‘yabancı bir üniforma’dır. takım elbiseli, kravatlı, bıyıksız bir şarklı erkek tarafından söylenmiş bu söz daha başından söyleyenini gülünç duruma düşürüyor...."

  http://www.stargazete.com/index.asp?haberid=141955
 • trt 2'de yayinlanan ayrinti programinin da sunucusudur kendisi.
 • gerek kullandığı dil gerekse sorduğu sorular açısından bana son derece keyif veren adamdır. bazen insanların program yaparken takındıkları acayip farkındalik hali, bunu bazen aşağılayarak, bazen söz hakkı vermeyerek bazen söze atlayarak bazen kendi bildiklerini karşısındakinin önüne çıkarmaya çalışarak, bazen bir programın yaşamın muhabbetinden çok farklı brşey olduğunu zannetmelerine kadar varan bir kavga haliyle sundukları programlara inat gayet serinkanlı bir program yapmaktadır. karşısındakini hiç itmeden kakmadan, ötelemeden, yaptığı söyleşiler nefes aldırıyor. biz okuduğumuz, dinlediğimiz, bizim saydığımız, sahiplendiğimiz herşeyi karşımızdakinin de tanıdığını varsayıyoruz. yetmiyor keşke varsaysak bilmek durumunda sayıyoruz. niye kardeşim? birisinin ilgi alanının bizimkinden ne kadar farklı olabileceğini nasıl düşünmeyiz.
 • genç yaşında yakalamış olduğu akademik kariyeri hakikatli bir bakış acısıyla doldurmuş akamedyatik insan.

  hayatında entellektüel sermayesiyle yaşamını idame ettiren bir sürü insan vardır.altun yaşamının hiçbir döneminde bu sermayenin dışında hayatını idame ettirecek başka bir yol aramamıştir.

  multitask,ya da "to do several things at the same" time deyimi altun'un yaşamını tarif eder..aynı anda bir sürü değeri üreten altun interkültürel çağın gereklerini yerine getiriyor.

  anlayış dergisi yayın yönetmenliği

  akademisyen

  gazete yazarlığı

  ayrıntı televizyon programı sunucusu

  stratejist....

  derin akademik uslupla gündelik bir dil kullanarak sorduğu soruları ayrıntı programının kalitesini arttırıyor.programda işlediği konular da 1980 sonrası hayat tarzımızı irdelemeye yönelik.

  ömrünün çoğunu bilgisayarı başında geçirmek zorunda kalan genç akamedyacı , uzağı göremeyecek duruma düşmüştür.hayatının geri kalan kısmında gözlükleriyle göreceğimiz altun

  sol liberalizm

  kapılı cemaatler

  hayat tarzımız

  çalıntı sinema

  insancıl kapitalizm

  genetik emperyalizm

  ekşi sözlük

  tarzında konuları ilk defa ayrıntı programında işlemiştir.
 • nedense kendisini feridüddin attar ile karıştırıyorum. yani ismini duyduğumda zamanımızda biri değil de, 100 yıllar öncesinden bir pir-i fani canlanıyor gözümde. affet hocam...
 • akşam gazetesinde köşe yazmaya başlamıştır.
 • fahrettin altun, 1976, stuttgart-aalen doğumlu sosyolog, istanbul şehir üniversitesi'nde öğretim üyesidir. istanbul üniversitesi sosyoloji bölümü (1998) mezunudur. yüksek lisans eğitimini 2000 yılında mimar sinan üniversitesi sosyoloji bölümünde tamamlamıştır. 2002-2003 öğretim yılında, abd'de utah üniversitesi’nde (salt lake city) siyaset bilimi bölümünde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. istanbul üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü bünyesinde "m. mcluhan ve jean baudrillard'ın medya kuramlarının karşılaştırmalı çözümlemesi" başlıklı doktora tezini tamamlayan altun, çağdaş türk düşün dünyası, sosyolojik teori ve uluslararası ilişkiler alanlarında çeşitli makaleler yayımlamıştır.

  çalışmaları
  - modernleşme kuramı eleştirel bir giriş (istanbul: küre yayınları, 2. baskı, 2005)
  - modern türkiye’de siyasi düşünce: islamcılık (istanbul: iletişim yayınları, 2004)
  - sivil topluma farklı bakışlar (istanbul: kaknüs yayınları, 2005)
  - küresel güçler (istanbul: küre yayınları, 2005)

  kaynak: vikipedi

  twitter'ı için; https://twitter.com/fahrettinaltun
 • erdoğan'ın maşalı/maaşlı onlarca yazarından biri.

  iki akademik cümlenin ardına sığınıp boş beleş paragraflarla akp'nin sözcülüğünü dolayısıyla yancılığını üstlenmeye çalışıyor. vizyonu yiğit bulut'la rasim ozan'dan hallice görünse de niyetleme ve hedeflemesi aynı kulvarda ter atmakta.

  sinsiliği, gün gelecek hiç bir deodorantla kapatılamayacak denli koku salacak etrafa.
 • otorite yalakalığından öteye gidemeyen kiralık sosyolog.
 • akp propagandası yapan, kelime dağarcığına fikirsizliğin, avamlığın ve yalanın hükmettiği isimdir. bütün akademik mazisini biat uğruna çöpe atmıştır. bu şahısla denk gelip de aynı masada kahve içmek bile benim için çok utanç verici olur...

  zamanla gelen edit: akşam itibarıyla a haber'in canlı yayınında a haber'in pervasızca seçim yasaklarını çiğnemesine ceza veren rtük'ü eleştirdi. böyle bir arsızlık, şeref skalasına işaret ediyor.