şükela:  tümü | bugün
 • fahrettin altun, twitter’in troll hesapların kapatılmasına ilişkin, kendi twitter hesabından açıklamada bulundu.

  twitter açıklaması

  --- spoiler ---

  “twitter’ın yaptığı açıklamada kapatılan hesapların sayın cumhurbaşkanımıza destek amacıyla açılan 'sahte' hesaplar olduğu ve bu hesapların tek bir merkezden yönetildiği iddiası gerçek dışıdır" dedi ve şu ifadeleri kullandı: "merkezi amerika birleşik devletleri’nde bulunan bir şirketin almış olduğu kararı, ideolojik yaklaşımlarını bilimsel veri olarak pazarlamaya kalkışan birtakım eşhas tarafından hazırlanmış raporla meşrulaştırma çabası tarihi bir skandaldır. "şeffaflık ve ifade hürriyeti kılıfına saklanmış bu ceberut yaklaşım bir kez daha göstermiştir ki, twitter bir ticari sosyal medya kuruluşu olmanın ötesinde belirli bir siyasi ve ideolojik yaklaşımı benimseyen, bu yaklaşımına uymadığını düşündüğü tüm kullanıcılara ve aktörlere çamur atmaktan çekinmeyen bir ideolojik kara propaganda makinasına dönüşmüştür. "çok yakın geçmişte özellikle abd’de şahit olduğumuz tartışmalar da düşünüldüğünde, twitter’ın siyaseten türkiye cumhuriyeti’ni konumlama arzusu, kuruluşun pkk ve fetö gibi türkiye’ye düşman yapıların kara propaganda faaliyetlerine kol kanat germe isteği ve türk siyasetini dizayn etme hevesi net bir şekilde görülmektedir. "geçmişte bu tür yollara tevessül etmiş birçok yapının nihayetinde nasıl bir akıbetle baş başa kaldığını bu şirkete hatırlatmak isteriz. türkiye cumhuriyeti hükümeti hiçbir surette sahteciliğe, manipülasyona ve dezenformasyona geçit vermeyecek, ülkemizde ve tüm dünyada her zaman hakikati, hür düşünceyi ve dijital farkındalığı güçlendirmek için çalışmaya devam edecektir.”
  --- spoiler ---

  edit: birkaç arkadaş sağlık bakanı fahrettin koca ile karıştırmış. açıklamayı yapan cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı fahrettin altun.
 • bu açıklama yapan arkadaşa göre zaten her şey gerçek dışı sadece kendileri gerçek, biz bile yokuz o derece yalanız.
 • (bkz: mağdurum da mağdurum)

  atanamamış goebbels in, bir yığın suçlama yönelttiği twitter dan yaptığı açıklama.
 • itiraf gibi olmuş.
  yerli ve milli twitter kursunlar.
  ya da kafalarını direkt toprağa gömsünler.
 • twitter'in kendi soyledigi yalan, senin soyledigin gercek yani?

  yine feto'ye, dis mihraklara, teroristlere havale edilen, bir kez daha nur yuzlu hasmetlilerimizin buyuk oyunu bozdugunu gordugumuz tweet.
 • uçurulan yeşil topluların derdi kendisine düştüğü için yapılan açıklamadır. yalnız twitter'dan açıklamak olmamış hemen bir mektup yazıp cerrahi maske dolu uçakla elden iletseydiniz. o şekilde daha çok dikkate alınıyor. itibardan tasarruf etmişsiniz bu sefer.

  (bkz: 28 nisan 2020 erdoğan'ın donald trump'a mektubu)
  (bkz: tayyip erdoğan'ın boris johnson'a mektup yazması/@amprikuku)
  (bkz: fahrettin altun'un new york times'a mektubu)
  (bkz: 9 mayıs 2020 erdoğan'ın avrupa'ya mektubu)

  (bkz: ağlama melis)
 • tepki olarak bütün twitter hesaplarını kapatsınlar. böylece dış güçlerin oyununu bozmuş olurlar.

  (bkz: fahrettin altun/#108747197)
 • twitter'ı, twitter hesabından eleştirdiği açıklamadır. fıkra bu kadar.
 • (bkz: facetime) dan açıklama yap fahrettin sesin duyulmuyor.
266 entry daha