şükela:  tümü | bugün
 • kardeşimin eşi tarafından yengesi ( eşinin amcasının hanımı) 62 yaşında coronadan vefat etti. bakın tekrar söylüyorum: coronadan!

  hastaneden cenazeyi alamadılar, daha doğrusu almadılar ilk etapta. çünkü ölüm raporuna normal ölüm yazmışlar. bu sebeple cenazeyi kefene sarıp veriyorlarmış. coronalı olduğu için , kendileri ellemek istememiş, bunun üzerine defin firması aramışlar bulmuşlar. parasını verip defnettirmişler...

  sayın koca, ettiği hipokrat yemini bir kenara dura dursun, bu adam koltuğu için böbreğini bile satar.!

  ülkenin geldiği hale bak. doktor demişki; maalesef emir yukardan, corona yazamıyoruz...

  koca'nın ettigi , söyledigi yalanin haddi hesabi yok... bu adamin vatana ihanetten yargilanmasi gerek...

  yalanci... yalancisin sen , hemde pis bir yalanci.
 • her gün böyle iyiyiz, şöyle iyiyiz algısını güzel yaptıktan sonra şimdi de tüm suçu -kendilerinin hiç suçu yokmuş gibi- tamamen halka yüklemeyi başaran başarılı bakan.

  ortalama insan aptaldır. hangi ülkeye giderseniz gidin bu böyledir. bunu en iyi kendileri bilmelerine rağmen tüm suçu planlı, programlı bir şekilde halka yıkmaya çalışıyorlar ve biz de bunu yiyoruz.

  gelelim paylaşımlara:

  1) "insanlar önlem almıyor" > sen şikayet etme makamı değilsin, ben şikayet ederim, sen aksiyon alırsın. her gün tüm tvlerde 7 gün 24 saat şahsımı yayınlamak, sağlık hastaneleri ile siyasi şov yapmak için düzenlediğiniz kamu spotları yerine keşke bu önlemleri herkesin kafasına vuracak şekilde yayımlasaydınız.

  2) "sosyal mesafeye dikkat edilmiyor" > restoranları, avmleri açan sensin. polis, zabıta ve bekçi ordun var. sosyal mesafeye uymayan restoranları tek tek denetleyebilirsin, uymayanlara zorla uydurtabilirsin. saat 22:00'den sonra alkol satan tekelleri tespit etmek için harcanılan eforu harcamadılar şunun için.

  3) "sahil paylaşımları" > artışın çoğunluğu anadolu'dan gelmesine rağmen sırf belirli bir zumreye sistematik saldırı için kendisinin dahil bir çok yandaş medyanın sistematik paylaşımlar. minibüs, otobüs ve metrolarda tıklım tıkış gidenleri gösteriyor musunuz? sınavları yapmaya devam ediyor, giriş çıkışları gösteriyor musunuz? yok tabii ki.

  4) "hatalı iyimserlik" > e sen bu kadar algıdan sonra her şeyi aynı anda serbest bırakırsan, insanları suçlayamazsın. çok basit bir matematik bu. koştura koştura avmleri açıyorsun, camileri açıyorsun, sosyal mesafe düzenlemesine emin olmadan restoran ve kafeleri açıyorsun. sokağa çıkma yasağı getirip, şahsımın gönlü razı gelmediği için kaldırıyorsun.

  ben de demiyorum devamlı sokağa çıkma yasağı olsun. bu ülke ekonomisinde böyle bir şey mümkün değil ama başından beri su süreçten algı yaratılmaya çalıştığı ve sonunda tüm suçun halka yükleneceği belliydi.
 • 1) günlük covid pozitif vaka sayılarını halktan saklayan
  2) aylardır salgın kontrol altında, dünya sıçtı biz çok iyiyiz diyerek halkı rehavete sürükleyen
  3) gelişmiş ülkeler aylar öncesinden yüz milyonlarca doz covid aşısı siparişi vermişken (evet, bekleme sırasının uzun olabileceğini göz önüne alıp faz 3 çalışmalarının sonucunu beklemeden), hala ve hala aşı siparişi vermeyen, halka saçma sapan bir yerli ve milli aşı propagandası pompalayan
  4) grip aşısını karneye bağlamış, ülkeye yeterince grip aşısı getirmemiş “ama dünyada çok sınırlı üretildi” diye yalan söylerken ambargo altındaki iran’ın bile bizim 5 kat grip aşısı aldığını halka söylemeyen
  süreci berbat yöneten adam.
 • halk sağlığı ile oynayan, sayıları manipüle eden saray elemanı. akp'den adam çıkacağını zannedenlerin hayallerini bir bir suya düşürüyor bu aralar.
 • sahibi olduğu medipol hastanelerine özel genelge hazırlayan (ileri düzey hastane), kamu malı olan atatürk orman çiftliği ve ankara tren garından eşkiya gibi hastanesi için yer talan eden sağlık bakanı.

  bütün akpliler gibi işte.

  beni hayrete sürükleyen ise aktroll ya da orospu çoçuğu olmayan insanların da bu adamı övmesi.

  şaka gibi ülke. iyi ki uzaktayım amk.
 • "hayat siz plan yaparken hafta sonuna gelen yasaklardir."

  fahrettin koca
 • hayatımda en nefret ettiğim insanlar arasında gerilerden gelip en başa oturmuş tarikatçı sermayedar bakandır. halka açıktan yalan söylemek, yalan söylediğini kabul edip hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek, halka doğru bilgiyi vermeye çalışan sağlık çalışanlarını, meslek odalarını ve gazetecileri hedef haline getirmek en hafif tabiriyle terbiyesizliktir. bu devir geçecek fahrettin bey, ben görmeyeceğim belki ama senden hiç iyi şekilde bahsetmeyecekler gelecekte haberin olsun.

  edit: bu halk senin öylece ölüme yollayacağın kadar değersiz değil. bu halkın en dandik evladının canı senin tüm sermayenden evladır.
 • bu adam, annemin ölmesinde mesuliyet sahibidir, net.

  annem 70 yaşında, okuma bilmeyen bir kadındı. ama son demlerinde, siz abartıyorsunuz, tüm türkiye’de sadece şu kadar hasta var, bula bula evinden çıkmayan beni mi bulacak derdi. arada fırına pazara gidince de kaptı haliyle. 17 gün yaşatabildik, sözde sağlık sisteminin bedava olduğu ülkemizde, günlüğü 1.250 liradan yatırdığımız hastanede bir başına ölüp gitti. kabahati, her açıklanana inanmasıydı.

  şimdi adım gibi biliyorum; eğer bu fahrettin koca, verileri manipüle etmese, tüm vakaları doğru açıklasa, günde 20-30 bin vakamız var deseydi, bu yaşlı ve saf annemiz korkusundan dışarı çakmaz, virüsü kapmazdı.

  öte dünya varsa yaşlı bir kadının ölümünden sende sorumlusun fahrettin koca. tedbir almayan fırıncı değil, pazarcı değil ya da maskesiz dolaşan diğer vatandaşların değil, kabahatin büyük çoğunluğu sende bilesin.
 • pandemi sürecinde bütün kararları ülkenin her şeyin uzmanı sayın reisimiz aldığı için kendisi sadece kukla bir bakandır. kendisine yakışan, istifa edip özel hastanesinin kasasına geçmektir.
 • abi ya şu "süreci iyi yönetiyor" lafını kim piyasaya çıkardıysa allah aşkına yeter. dün gece attığı twitin son cümlesini aynen yazıyorum "bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.". yine içi boş gazlamalar, anlamsız bir savaş hali. twitterda seni başkan yapacağız kafasında gezen lale bir tayfa var onları hele hayretle izliyorum. 2020 akp'sinde bakan bu adam, coşmadan önce biraz oturun düşünün nasıl olmuş bu işler. yav adam kırmızı gözlerle gece yarısı basın toplantısı yaptı diye süreci iyi yönetiyor ilan edildi lan zaten bizim millet dünden razı içi boş olaylara aşırı anlam yükleme konusunda, bir de basın mensubuna kusura bakma kızım dedi tamamdır yemişim coronasını ya da diğer sorunları tüm dünya bu kibarlık karşısında diz çöksün tövbe istesin. tiksiniyorum ya şu goygoyculuktan, anlamsız şeyleri övme hastalığından.