şükela:  tümü | bugün
921 entry daha
  • (bkz: #104150930)
  • umarım ben yanılıyorumdur da kendi haklıdır dediğim sağlık bakanı.

temiz hastane ne yazık ki yok, bir acil servis çalışanı olarak söylüyorum bunları. tamam insanlar hastaneye gelmemeye özen gösteriyor ama farkında olmadan covid-19(+) hasta ile diğer sağlık problemleri ile gelen hastalar aynı alanda bekliyor ne yazık ki, alınan anamnezi sonrası belki hastayı ayırt edebiliyorsun ama o ana kadar bu illet dur şu hastaya da bulaşmayayım demiyor ne yazık ki. bence kesinlikle tüm hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesi büyük hataydı. tüm şehirlerde nüfus kapasitesine göre temiz hastane ilan edilmeliydi.
    zaten erken evrede bu hastalar direk yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar değil klinik tabloları günden güne giderek kötüleşiyor. şu dünyanın zararıyla yaptırdığımız şehir hastanelerini kullanabilirdik mesela. ne yazık ki bir çok hastanenin acil servisi tahminimce bu hastalığın ileride hızla artışında büyük pay sahibi olacak bakalım sonumuz da hayırlısı vaka sayısı 1,5 veya 2 hafta içinde katlanarak artmaya başlayacak tekrar ne yazık ki durum bunu gösteriyor.

gelelim şu sağlık profesyonelleri alımına gelen 112 ekipleri 1 covid şüpheli hasta taşıdıklarında ambulansın dezenfekte edilmesi personelin korunması vb gerekçelerden ötürü ortalama 5 saat sürüyormuş dolayısıyla ambulans yetersiz kalıyor ayrıca covid (+) personeli olan bazı istasyonlarda ise o vardiyada ne yazık ki kapalı oluyormuş. bakan bu noktada zaruri ihtiyaçlar doğrultusunda 32 bin sağlık profesyoneli alıyorum dedi ki bu atılan en doğru adımlardan biriydi. ama bugün anladık ki 32 bin sağlık profesyoneli dediğinin yaklaşık 14 bin'i temizlik ve güvenlik personeliymiş. beni kendi adıma yine yanıltmamış sağlık bakanıdır kendileri tekrar söylüyorum ülkemiz ve milletimiz adına ne olur ben yanılıyor olayım, sayın bakanımız haklı olsun.

kendisi için daha önce #98714527 yazmışım yeni farkettim. dediğim gibi şaşırtmaya devam ediyor.
  • (bkz: süreç yönetimi) uzmanı, bu süreç dedikleri ekmek midir peynir midir yoksa zeytin midir... bence yumurta.
  • (bkz: #104001155)

nasıl? zevk alıyor musunuz?
  • konuşma metinlerini yazan kişiyi kovup ifşa etmesi gereken kişi. dünyanın en kötü metin yazarını herkes tanımalı.
  • nobel tıp ödülü verilmesi gereken insandır. tüm zamanların en önemli açıklamasını yapmıştır.

" elimizde güçlü bir koz var, yakalanmamak "
  • öyle çok büyük anlamlar yüklememeniz gereken, tebriği falan da hak etmeyen recep tayyip erdoğan uzvu. nasrettin hoca'dan farkı yoktur, laf salatası. en azından hocanın kitlesel/bireysel mesajları var. fahrettin sadece günü geçireyim derdinde.
  • ben kızgınım bu adama. ne babacan geliyor ne sevimli ne de güvenilir.

önceleri her şey kontrol altındaymış, virüsün yayılma sebebi sanki yaşlı insanlarmış gibi davrandı. hep yaşlılar hastalanır onlar ölür gibi davrandı. televizyona çıkan şarlatanların halka yanlış bilgi vermesine engel olmadı, halkla şeffaf bilgi paylaşımından kaçınarak şarlatanlara çanak tuttu.
    bir kısmımızı paniğe bir kısmımızın rehavet içinde olmasına sebep oldu. halkın gerçek ve doğru bilgiye ulaşmasını sağlayamadı.

bugün kullandığı kelimeler, cümleler yanlış bilgilendirme politikası yüzünden sokakta yaşlılar tartaklanıyor, azarlanıyor. (bkz: manisa otogar'da yaşlı vatandaşa bağıran polis)(bkz: yaşlı adamı çevirip korkutan kişi)

şimdi diyeceksiniz ki şekerim biliyorsun burası hukuk devleti değil bizim kaderimiz kimin iki dudağı arasında biliyorsun bu adam emir kulu.

ne yapabilirim ben de öfkemi anca ona yöneltiyorum.

geçiştirdiği sorulara deliriyorum. bilimsel konuşmamasına deliriyorum. bir bakanın bana tv'den film izleyin kitap okuyun evde durun ama işe gidin demesine deliriyorum. ölenler hep yaşlılar demesine ama 33 yaşındaki bir kadının ölüm haberini sosyal medyadan öğrenmeme sebep olmasına deliriyorum. dört duvar arasında günlerimizi geçirirken gecenin bir yarısı hiçbir değeri yokmuş gibi rakamlarla ölümleri duyurmasına sinirleniyorum.

2020 yılında doktorların ekipman sorunu yaşamasına doğrudan hedef haline gelmelerine buna rağmen başka ülkelere ekipman yardımı yapılmasına sinirleniyorum. uyduruk sosyal medya etiketleriyle zengin ünlülerin malikanelerinden destek olduğunu gözümüze sokup 1 ay sonra işsiz kalıp kalmayacağım hakkında tek kelime etmemelerine ifrit oluyorum. verginin vergisini alanların güvence vermemesine deliriyorum.

kusur bakmayacaksın çokça teşekkür ettiğiniz başkanınız sizi attı önümüze ben de lafımı sizin üzerinizden söylüyorum.
  • diger bakanlar gibi aldigi talimatlari yerine getirmektedir.

baska da bir vasfi yoktur, orada bulunma sebebi budur.

cok fazla anlam yuklemenize gerek yok.
  • sokağa çıkma yasağını ilan ettirmemelerinin tek açıklaması, bu virüsü kontrollün bir şekilde tüm halka bulaşmasını istiyorlar.

zaten öyle veya böyle halkın yarısına bulaşacağı için, virüsün yayılmasını durdurmak da istemiyorlar, çünkü yüne sokağa çıkıldığı an yayılma sürecinin yeniden başlayacağı aşikar.

umarım akıllarında yukarıya yazdığım gibi bir planları vardır. çünkü sokağa çıkma yasağının hayata geçmemesinin tek mantıklı açıklaması bu oluyor.

ekonomik sebeplerle sokağa çıkma yasağının ilan edilmediğini sanmıyorum, çünkü ekonomi zaten durma noktasına geldi bile.
183 entry daha