şükela:  tümü | bugün
178 entry daha
 • ben de kendi işimle alakalı bir durum olduğunda uyumadan çalışıyorum, proje yetiştirmek için uyumuyorum, gözlerim konuşmaya başlıyor, hepimiz işimizi yapmalıyız değil mi? sağlık bakanından bahsediyoruz.
 • kısa ve öz: liyakatli, özverili ve tevazu sahibi bir insan.
 • çünkü o kalbimizi süreçti. yok be o öyle değildi.
  çünkü o sürecimizi ıııııııhah yöneddi.

  neyse şaka maka, hepimize şimdiden geçmiş olsun diliyorum. özellikle de sürecin iyi yönetilmesi gazıyla tedbir almayıp "vaka numarası" haline gelmiş vatandaşlarımıza. şimdi ekşide o vaka sayıları üstünden bahis dönüyor.
 • marmara depreminden sonra ahmet mete ışıkara’yı türkiyenin en seksi erkeği seçen ülke sayın bakanımızıda korkarım o ulu mertebeye eriştirecek.
 • adam işini özveri ile yapıyor. kim ne derse desin.

  oturun, diğer ülkelerin bakanlarını da izleyin. bu adam kadar yapıcı konuşan kimse yok.
  hatta sabah ingiltere yetkilileri, "hepiniz en az bir sevdiğinizi, bu hastalıktan kaybedeceksiniz." diyordu.
  merkel ülkemize bulaşacak engelleyemeyiz diyor.
  bunlara rağmen siz bu adamı eleştirirseniz, kusura bakmayın hakkaniyetli insan olamazsınız.
  adam ortalığı kaosa mı sürüklesin. size bakan olarak yapmanız gerekeni söylüyor.
  gerekmedikçe evinizden çıkmayın, topluluğa girmeyin diyor.
  hepimizi tek tek eve sokacak hali olmadığına göre, insanlık dışı eleştri yapmak yersiz arkadaşlar.

  sizi zorla evinize tıkacak olan adam bu adam değildir.
  yanlış kişiden, yanlış aksiyon beklemeyin.
  o kişi badem bıyıklı keltoş olandır. o da gerekli şeyi, sabaha söyler.

  hiç bir şeyi hoşunuza gitmiyorsa, adamın uykusuz kalması yeter, gözleri pörtlemiş herifin. kendisi, halka insan gibi konuşan ve iletişim kuran ilk akplidir. umarım makam sevdasına da kendisini yakmaz.
 • bir haftadır her basın açıklaması sonrası gözünün altındaki morlukların artması nazarımda en büyük takdir göstergelerinden biridir. adam özverili, nispeten şeffaf olmaya çalışıyor. az uyuduğu da takdirlerimizde. kendisine bu süreçte bol şans ve sağlık diliyorum. helal olsun bakanım.

  edit: her olumlu eleştiriyi got yalamak olarak gorenler de bi sg. o "paralı troll"lerden daha malsiniz. virüsten daha tehlikeli hastalıklı düşüncenizi sikeyim.

  edit2: an itibarıyla kişisel olarak fahrettin koca'nın çabalarını takdir etmeye devam etmekle birlikte, bir yerlerde yanlışlıklar yapılıyor. tedbiri elden bırakmayalım diye diye katlanarak artıyor vakalar ve can kayıpları. "rica ediyorum evde kalın" ile çözülebilecek bir mesele olmaktan çıktı artık bu corona. ağır tedbirler şart.
 • "bir tek bizim ülkede işini yapanı tebrik ediyoruz" diyenler var ya,
  şu adamı tebrik-takdir edince senden ne eksildi? hayattan gerçekten bu kadar mı nefret ediyorsun? birilerine daha hayatı zindan edince daha mı iyiye gideceğini sanıyorsun?

  adamın hangi siyasi partinin içinden çıktığı umrumda değil. işini gayet iyi yapıyor, kriz yönetiminde gayet başarılı buluyorum kendisini. geç kalmadan önlem almaya çalışıyor. bunu da en iyi halkı bilinçlendirerek yapabileceğini biliyor. eğer yardımcı olacak bir düşüncen varsa söyle ama işini iyi yapan birine de "ee yaptın işte, ne yani.." gibi bir tavır sergileme lütfen.
 • - karantina dediği yurtlarda insanlar gündüz kaçmaya çalışırken, akşam yemek sırasında birbirlerinin üzerinde tepiniyor.

  - testler tek merkezde yapılıyor, test kiti sayısı ve laboratuvar kapasitesi yetersiz.

  - bugün burak akkul'un corona şüphesi başlığından öğrendiğimize göre, şüpheli vakaların test sonuçları hastalara bildirilmiyor.

  - veri paylaşımı sıfır. dün gece itibariylevaka sayısı 18'e yükselmiş, onu bile havuz problemine çevirmeye çalışıyor.

  bu ve daha birçok nedenle kendisini takdir ediyorum.
 • 10 mart 2020 tarihinde yani ilk vakanın açıklanmasından 1 gün önce yaklaşık 160 bin takipçisi varken bugün yani 16 mart 2020’yi 17 marta bağlayan gece itibariyle takipçi sayısı 1,5 milyonu geçmiş bulunmaktadır. süreci iyi ya da kötü yönettiği hakkında net bir yorum yapmak için en az 30 gün daha gözlemlemek gerekmekte. şahsi fikrim doğru adımlar attırdı zamanlama daha iyi olabilirdi ancak burası türkiye arkadaşlar bizim standartlarımızın çok üstünde olduğu da açık.
 • takdir edilmeyi gerçekten hak ediyor. bugün canlı yayınını izledim. gözleri duruşu sanki hiç uyumamış gibiydi. bütün bunlara rağmen üzerinde gram gerginlik yoktu. gazeteci bir bayan soru sorarken sitemkar bir eleştiri de bulundu. hiç ego yapmadan, gayet naif bir şekilde “kusura bakma kızım” diyecek kadar mütevaziydi. sonra karşıt siyasi görüşü olan kanalın dizisinin başrolüne (mucize doktor) daha çok ilgi çeksin diye 14 kuralı anlattırdı ki bu bence çok akıllıca bir davranış. övmek için değil izlediğim ve gördüğüm için yazıyorum. bu süreçte allah ona güç kuvvet milletimize de güzel sağlıklı günler versin.
324 entry daha