şükela:  tümü | bugün
  • corona virüs salgını ile ülkemizde ön plana çıkan, süreci son derece iyi yöneten, egolarından sıyrılmış bir şekilde insanlara babacan tavırla yaklaşan, halk ile diyalog içinde olan ve halk için gecesini gündüzüne katan sağlık bakanımız sayın fahrettin koca'nın onore edilmesi için başlatılan kampanya.

eminim pek çok kişi benimle hemfikirdir.

ben akp'li değilim, partizan biri değilim. ülkemin menfaatini gördüğümde, ülkeme hizmet eden birini gördüğümde alkışlar, aksi durumlarda da en sert ve edepsiz bir şekilde eleştiririm.

bu adam bizim ülkemize çok fazla.
    biz ne yaptık da böyle birini hakettik diye soruyor, cevabını bulamıyorum...

salgın süreci sona erdiğinde yüzbinlerce kişinin iştirak edeceği bir törenle türk milleti'nin sayın bakanımıza hatırası ve teşekkürü olarak devlet üstün hizmet madalyası verilmelidir.

hiçbir başarının cezasız kalmadığı ülkemizde, inşallah bir kahramanı daha kaybetmeyiz...
  • corona öncesi ülkedeki sağlık sistemine ve bakanlığa saydırmakta çekinmeyen vatandaş ve belki de yazar beyaanı.
  • işini yapan birini görünce şaşıran türk insanının isteği. lan adam alt tarafı işini yapıyor amk. kimsenin hiçbir şey yapmamasına o kadar alışmışız ki yapan birini görünce üstün hizmet madalyası falan saçmalıyoruz.
  • önce süreci iyi yönetsin sonra veririz diyerek karşıladığım önerme.

edit:
    (bkz: karantina otobüsünden polis eşliğinde alınan yolcu)
  • bence bu kadar aceleci davranmayalım. virüsün hayat döngüsü ülkemizde yeni başlıyor. nerelere gidecek, nolacak izleyip kayıpları takip etmek lazım.
  • (bkz: yok mareşal amk)

o badem bıyıkları olmasa iyi bir lider olabilirdi, ama maalesef olamayacak. özellikle hergün çıkıp bilgilendirici mesajlar vermesi bile sorumluluk sahibi bir bakan olduğunu gösteriyor. kaba ve sert bir üslubu da yok. gözlerinden uyku aktığını görüyorum, elinden geleni yaptığı konusunda bir şüphem yok. yıllardır akp'de böyle bir kişi görmemiştim.

şu ana kadar süreci çok kötü yönetmese de, bu umreciler konusunda apar topar adım atılması hanesine eksi puan olarak yazılmıştır. tabii gerçek sınavı ise bu virüs yayıldığı zaman verecektir.
  • bundan sadece 15 gün sonra tespit edilen vaka sayısı 1000 geçsin o zaman bak nasıl söveceksiniz. at fava bekle. antalya'da bana gelen duyum sadece 15 kişi, sadece antalya'dan bahsediyorum bakın.
  • abartmayın bir şeyi de ya.

işini yapıyor oğlum adam. eksiğiyle gediğiyle işini yapıyor.

vazifesini yerine getirdiği için herhangi birine madalya mı verilir?
  • (bkz: corona testi uygulamayarak süreci iyi yönetmek)

bana bakanlık verin, 1000 tane corona'lı hasta verin, 10 adet de corona testi verin. en fazla 10 tane corona pozitif açıklamazsam namerdim. 1 tane geçsin 10 sayısını, istifa ederim.

ek not: devletten, bakanlıktan bir şey beklemeyin. alışverişinizi evde zoraki (ev keyfi değil) olarak 1 ay geçirecek şekilde yapabiliyorsanız yapın. evden dışarı çıkmamaya özen gösterin. yapılacak olan bu.