şükela:  tümü | bugün
  • trt spikeri.türkiye'de tenis denince akla gelen kişi.bugüne kadar yüzünü gören olmadığı halde,hiçbir wimbledon ya da fransa açık onsuz geçmedi.türk insanının tenis hakkındaki bilgisinin değişmez kaynağı.tenis aleminde kuşaklar yerini bir sonrakine bırakırken o yerini asla terk etmedi.
  • her grand slam izlediğimizde sesini duymaya alıştığımız ve her grand slami yerinde izleyecek kadar da şanslı kişi.
  • 2001 wimbledon acik tenis turnuvasinda goran ivanisevic maci kazandiginda ''ilk defa bir futbooo ... '' sn`ler sonra uyanarak ''pardon ilk defa bir tenisci elemelerden gelip $ampiyon oldu '' diyerek hepimizi gulduren spiker .
  • ¨kaybecek hicbir seyi yoktu ,$imdi ilk iki seti kaybetti artik kaybedecek daha cok hic bi$eyi yok¨ .diyerek wimbledon erkekler finalinde biz izleyenleri buyuleyen abimiz .
    (bkz: spor spikerlerinin turkceye kazandirdiklari) .
  • çok yakın bir arkadaşımın babası olan, türkiye'nin en iyi tenis spikeri. gerçi bize verdiği yemek sözünü unuttu ama olsun.
  • cnn türk'te wimbledon maçlarını anlat(amay)an dallama spikerleri görünce kıymeti daha bir anlaşılan insan.
  • özlenen tenis spikeri
  • arada verdigi bilgiler gayet aydinlatici olan, istatistikler konusunda bizleri hic eksik birakmayan tenis spikeri. cok basarilidir.
  • gunumuz spikerleri tarafindan ornek alinmasi gereken spiker.. bir de sesi avni kupeli'ye cok benzer.. hatta bir donem maclari avni kupeli anlatiyor zannettigimden, yahu bu adam basketbolu anlatirken sacmaliyor, tenis anlatirken uzman oluyor, basketbolu birakip sirf tenis anlatsa ne iyi olur diye icimden gecirmistim.. wimbledon finallerinin bi tanesinde ben fahri ikiler hepinize merkez korttan iyi gunler diyince cakmistim..

ayrica turkiye'de tenisi izleyiciye ogretme misyonunu fazlasiyla yerine getirmis, sadece petting shot (boyle mi yaziliyor onu da bilmiyorum), backhand lob shot, serviste adim hatasi, servis-vole taktigi, wimbledon'da royal family'i selamlama rituelini vb. tenis terimlerini ogretmekle kalmamis, ayrica kortta maci izleyen seyircilerin verdigi tepkileri anlayamadigimiz zaman bize aciklayan, ara sira yeni nesil seyircilerin meksika dalgasi yaparken eski tenis seyircisinin ne kadar gorgulu oldugunu, boyle seyler yapmadigini anlatirdi..

keske gunumuz spikerleri de onun kadar anlattiklari spora saygi duyan, maclari anlatirken izleyiciyi adam gibi bilgilendiren adamlar olsalar..
  • wimbledon'ı ondan dinlemek ayrı bir keyifti, özlenen spikerlerin başında gelir.

dilerim trt hatasını fark eder, wimbledon'un yayın haklarını geri alır, bu büyük turnuvayı tekrar trt'den izler, fahri ikiler'den dinleriz. roland garros'a da razıyım.