şükela:  tümü | bugün
 • müzik tarihinin gördüğü en underrated gruplardan bir tanesi bu herifçiler. hele bir fables from a mayfly: what i tell you three times is true adlı albümleri var ki, yani 40 yıl sonra gençler bu albümü dinleyip "keşke 2000'li yıllarda doğsaydık" diyecekler. darroh sudderth'un çılgın vokali, cliff campbell'in sıradışı riffleri sanırım daha çok kişi tarafından dinlenmeyi hak ediyor. söz, grup ileride çok ünlü olursa "ayağa düştüler yiee" demiyecem, saygıda kusur etmicem.
 • şahane ötesi grup. son albümleri sert müzik tarihine geçecek kadar iyi.
  amerillo sleeps on my pillow dinledim bugün 3 kez mesela.
 • 1998'de kurulan, fakat yükselişi serj tankian tarafından keşfedilmeleri ile gerçekleşen, amerikan rock grubu..
  müzikleri alternatif rock, folk metal türleri arasında gösterilse de daha çok system of a down'un biraz daha yumuşağı olarak da isimlendirilebilir kanımca..

  darroh sudderth (vokal)
  cliff campbell (gitar)
  jon dicken (bas)
  brett stowers (davul)
  matt langley (klavye)

  2007'de serjical strike records'tan çıkan fables from a mayfly: what i tell you three times is true albümü yenilesidir, yutulasıdır..
 • 1998de kurulmuş olan amerikalı art/alternative/folk metal grubu. şu ana dek toplamda 3 albüm çıkarmış olup 3. albümlerindeki bazı parçalar 2. albümlerindeki bazı parçaların yeniden kaydedilmiş hali. bunuysa daha büyük bir plak şirketinin imkanlarından faydalanabilecek potansiye sahiptiler şeklinde açıklıyorlar. diskografileri-

  * 2001: the carbon copy silver lining
  * 2004: inter. funda. stifle
  * 2007: fables from a mayfly: what i tell you three times is true
 • adını fair to middling adlı bir tiyatro oyunundan alan, dallaslı 5 yetenekli insan topluğu. 2007 tarihli "fables from a mayfly-what i tell you tree times is true" masalsı bir konsept albüm olmakla birlikte; abilerin müzikaliteyi tavana vurdurdukları, günümüz alternatif müziği ile progressive ögeleri birleştirdikleri, pek eşi benzeri olmayan, basbayağı kendine özgü ve çok çarpıcı bir albümdür. albümdeki bir çok şarkı grubun, daha önce yayınladığı "the drawn and quatered" ep'si ve "inter funda stifle" albümünde yer almakla beraber, system of a down'ın vokalisti serj tankian, bir arkadaşı aracılığı ile edindiği grubun kaydını dinleyip, bahsedilen albümü kendi plak şirketi serjical strike records’dan çıkarana kadar grup hasıraltında kalmıştır. kısacası henüz yeni keşfedilmiş accaip potansiyel bir gruptur. prodüktörlüğünü david bottrill’in yaptığı (tool, muse, godsmack, coheed& cambria) albüm, başta açılış parçası dance of the manitee olmak üzere, kyla cries cologne, april fools and eggmen, walls of jericho ve vice versa ile alır götürür adamı. ayrıca grubun davulcusu brett stower’ın tasarlardığı internet sitesi cidden çok başarılıdır ("http://www.fairtomidland.com/")
 • 7 haziran'da arrows & anchors adındaki yeni albümlerini yayınlayacak olan grup. albümden ilk dinleyebildiğimiz parça musical chairs oldu. heyecanla bekliyoruz.

  http://www.artistdirect.com/…ten/0,,8771792,00.html
 • ve nihayet;
  (bkz: arrows & anchors)
  (bkz: malum ortamlar)
 • yeni albümleri kesinlikle hayal kırıklığına uğratmamakla birlikte,bir önceki albüme oranla biraz daha serttir.
 • 1998'de kurulmus texas çıkışlı progressive bezeli alternative rock/metal grubumuz. darroh sudderth ve cliff campbell isimli iki genç tarafından oluşturulmuş bu güzide grubu soundlarının da benzediği system of a down adamı serj tankian amcamız bunları kendi şirketi olan serjical strike records'a goturmus sonra da ilk olarak the carbon copy silver lining adlı albümlerini çıkarmışlar. en büyük sükse ise son albümleri fables from a mayfly what i tell you three times is true ile yakalanmıştır tadından yenmez şarkı dance of the manatee de bu albümdedir. wikipedia ellerden öper
 • 2012'de dağılmasıyla üzmüş çok tatlı bir progressive/alternative rock * grubu. 2011 çıkışlı arrows and anchors'ı ve ilk birkaç 'deneme albümü' niteliğindeki vokal tekniğinin vs tam olarak oturmadığı çalışmalarını tamamen dinlemiş biri olarak fables from a mayfly'ın yaptıkları en iyi şey olduğunu söyleyebilirim. progresyon anlayışlarının enstrümantal tekniğe değil, deneyselliğe ve şarkılardaki sürprizli kısımlara dayalı olduğunu söylemişler -ki bu açıdan dream theater gibi üyeleri virtüöz olan gruplar değil, a perfect circle türevi daha "duyguya odaklı" gruplar skalasındalar (ben wikipedia'nın yalancısıyım)

  a wolf descends upon the spanish sahara gibi en sevdiğim şarkılarda ilk 10'a girebilecek kadar güzel bir parçayı bana kazandırdıkları için saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum buradan.