• kaç zamandır yazacağım kısmet bugüneymiş. bir süredir (aylardır) yılın en iyi yeni ürünü seçildik diye bas bas bağırıyorlar reklamlarında. bak şimdi elde bulaşık yıkama deterjanlarını say deseler bim, dia, a101 ürünlerini saymazsan pril, cif ve fairy dışında marka yok gibi. bunların ikisi zaten yılların markası, yani yılın en iyi yeni ürünü ödülünü senden başka alacak kimse yokken bunu bir marifet gibi sunman hiç şık değil.

şu kadar fazla tabak yıkadık derken bile daha sempatiktin bu çakallığını sevmedim genç. bir de kadının evine girmişsin, bulaşık makinesini boşaltırken izliyorsun, sonra da memnun musun, bundan sonra fairy kullanacak mısın diye soruyorsun. lan kadının evine girmişsin o kadın sana hayır kullanmayacağım der mi? türk misafirperverliği diye bir şey var, evine aldığı adamın yüzüne kötü konuşur mu türk kadını? bak ne diyeceğim çıkarken eve bi gizli kamera koyun da gerçek hissiyatını öğrenelim ablamızın, yer mi?
  • inanılmaz mantık hataları bulunan birkaç reklam filmine sahip bulaşık şeysi. şimdi bunlar yemekleri falan yapıyorlar yiyorlar tamam afiyet olsun. ee iş bulaşık yıkamaya geliyor hop koca koca ustalar, aşçılar bulaşık yıkıyor. olur mu öyle şey ya. bir kere aşçı dediğin adam bulaşık yıkamaz. sadece yemek yapar. yağ çıkmış,yok efendim kir kalmış sikinde olmaz aşçının. hele hele o işin en başındaki ihtiyar bıyıklı koca ustaların hiç umrunda olmaz. hatta bu adamlar yemek dahi yapmaz sadece işi takip eder. bu tarz bulaşık, temizlik işlerine stewart denen kişiler bakar.
    on küsür yılını bu mesleğe vermis, gece gündüz demeden kendini mutfak sanatlarına adamış birisi olarak kanıma dokunuyor bu reklam arkadaş. o kadar dernek, o kadar federasyon var meslek üzerine ve biriside çıkıpta demiyor ki aga bu nedir. neyse daha fazla irdelemeyelim zira federasyon ceza yağdırabilir.
  • reklam müziği eminem'in under the influence'inden araktır hahah. şimdi reklamını izleyip "neymiş bu" diye sözlüğe gelip bakacaklar ve dediğime inanmayanlar için gelsin http://www.youtube.com/watch?v=uhjipo1mz_8
  • reklamında zorlu bulaşık diye boyalı tencere tabak gösteren firma. annem sen gel, ben bir tencere yakayım sana onu temizle.
  • kokusu tüm bulaşıklara sinen dandik marka.

millete zehir yediriyorsunuz ayıptır. tüm koku yemeğe siniyor her gün. elde yıkamakla da geçmiyor. (kısa program değil)

asla bir finish olamazsın. öyle reklamlarda kadınları dans ettirmekle olmaz. biraz ar-ge!
  • bulaşık makinesi tabletleri bulaşıkları inanılmaz ağır bir şekilde kokutan deterjan markası. su içerken bardakta, yemek yaparken tava-tencerede, hatta çay-kahve içerken bile kupada inanılmaz bir limonumsu koku olduğunu hissediyorsunuz. ve bu haliyle bu marka çoğu sitede en çok satılan ürün olarak görünüyor. benim temizlik anlayışım mı farklı yoksa insanlar sırf bozuk limon kokuyor diye iyi bir temizlik aldıklarını mı düşünüyorlar? bunu nasıl sevebilir bir insan? benim kitabımda deterjanın kokusunun kalmaması gerekir. daha önce finish ve piril denemiş ve uzun yıllardır genelde pril kullanan birisi olarak bu kadar koku yaymasını garip buldum. ilk kez aldım ama ok büyük bir hata yapıp 120'li paketini aldım, pişmanım.
  • bulasik eldivensiz dokunmamak gerekli...zira kendisi ellerim ve yuzumde egzamaya yol acmisti. o gun bugundur evime sokmam.
  • son reklamı çalkala temalı olandaki yeşil hirkali libodo dolu enerjik ablanın hatrina her seferinde uzun uzun izlediğim bulaşık şeysi.
  • annemin biraz önce "feyiri al oğlum feyirii" diye bana önerdiği bulaşık deterjanı. kendisi evde kullanıyormuş, memnunmuş.
  • hayatımda duyduğum en uyduruk reklam müziğine sahip hede.
hesabın var mı? giriş yap