şükela:  tümü | bugün
  • ulan bir aydır ev arıyorum. 2+1 ev. gaziantep lokasyon. ciddi bir kredi çekmeyeceğim. piyasa 220-210 bin dolaylarındaydı. 1 hafta önceye kadar. şimdi 260-270 bin fiyatlar havada uçuşuyor.
    geçen hafta pazarlıkla 218 bine bıraktıkları ev 265 bin olmuş. kiler yok diye almadık. 260 bin son abi artık diyor. dalga geçer gibi. 215 bine satılan ev 255 bin pazarlıksız fiyatı olmuş. emlakçı abi inmez artık ev sahibi. sabah pazarlıkta son 255 dedi diyor. ne oluyor lan? neye yaradı faiz düşüşü?
  • kesinlikle durum aynen oyle 300 e anlastigimiz ev faiz dustu diye adam vazgecti
    edit:adam haci bu arada
  • ellerinde patlasin ac kalsınlar batın ulan. size su veren itfayenin hortumunu silkeyim.
  • 160 a almadığımız ev 240. benim 200 e aldığım ise 280 olmuş. pazarda bi artis var, amına koyim o artisin. ben aldım evi ama benim gibi takip edip alma arefesinde olan arkadaşlara allah sabır versin.

edit: eveeet, fiyattaki yapay dalgalanma duruldu (en azından benim baktığım evlerde) millet koşa koşa bunlara gelmediği için eski fiyatının %5-10 üstünde tutuyorlar kağıt üzerinde. bunlar faizler düşer düşmez insanlar kapıda sıra olacak sandı heralde ahhhaha, amk gerizerkalıları.
  • faizler inmeden önce kaporasını verip ilandan kaldırttığım için beni etkilemeyen durumdur.
  • evler satılmayacağından dolayı birkaç aya eski fiyatından da düşük olacaktır.
  • satıcı olarak yazıyorum, evimi satıp villa veya benzer bahceli ev almak istiyodum. piyasa yukseldikce ben de yukseltmek zorunda kaldım cunku paranın alım gücü yok oluyor aksi durumda. 500 binlik evinizin degeri 750 oldugunda 500 e satamazsınız. satarsanız küçültmüş olursunuz evi veya yasam standartini. artış sebebi maliyet midir nedir bilinmez ama almak da satmak da bela bu devirde.
  • bu toplumun gözünü ancak kara toprak doyurur. bu durumu serbest piyasa ekonomi gibi kavramlarla normalleştirenlerin kalbini kırarım...
  • malum sitedeki favori listemde bulunan evlerin yarısı ilandan kaldırıldı, diğer yarısı da fiyatlara %10-25 arası zam yaptı.

faizden kalan boşluğu doldurmaya çalışıyor çakallar. acil ihtiyaç değilse almayın efendiler. kendileri batana kadar almayın, baktınız batacak ölü fiyat verin. hak ettikleri bu çünkü.

daha 10 gün önce tmb başkanı konut stoğu çok fazla devlet fonla alsın elimizdekileri dedi. sonra ilk kez kendisini taktir ettiğim berat albayrak " devlet müteahhidin finansörü değildir minvalinde konuştu ve peşinden devlet bankaları faizi düşürdü.

peki ne oldu ? bu uyanıklar ev fiyatlarına zammı geçirdi. uyanık olun.
  • 280 fiyatı olan ev şu an 330. inşallah satmazsınız fırsatçılar. devlet size kıyak geçti faiz indirip elinizdeki stoğu eritin diye. siz alıcıları küstürüyorsunuz. elinizde patlar inşallah