şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dunyaca unlu ekonomist, politik analist ve de tarihci suleyman yasar'in varligini tespit ettigi, ulkemiz uzerinde kirli oyunlar oynayan bir duzenek.

  yasar ustadin yazisini okuduktan sonra politika, ekonomi ve tarih adina bildiginiz her seyi unutup sil bastan baslayacaksiniz.

  mukemmel bir yazi. sadece gazete koselerinde harcanmamali. bir koseyazisi okudum ve hayatim degisti diye kitabi basilmali.

  ibret alin.
 • yuvarlak masa etrafında kırmızı pelerinlerini savurarak oturup "eveet, 1000 yıl boyunca 3 kıtayı tir tir titretmiş osmanlı'nın evlatlarına bugün hangi puştlukları yapsak." diye sabahtan akşama planlar kuran(ki sökmez karadeniz'de) çakal coyoteler topluluğu. uğurlu sayıları iki, uğurlu hayvanları tilkidir. kara murat fatih'in fedaisi filmindeki figüranlar gibi gülerler, spor çorabı gibi kokarlar ve tuvaletten çıkarken ellerini yıkamazlar.

  her nerede jöleliyor ve jöleleniyorsanız.
 • hayali bir dusman. olmayan bir olgu.
 • rte' ye göre sanırım başını garanti bankası genel müdür çekiyor. nasıl anlatmışlarsa başbakan' a, bir bankanın genel müdürünün ben da çaoulcuyum demesine izin vermeyiz, hesabını soracağız dedi resmen.

  bay recep, adamcağız bankası batmasın diye mecburiyetten verdi o beyanı. hayır şimdi anlaşıldı bu konuşmalaının sebebi. anlaşılan sana yurttan tüm haberleri de bu haberi verdikleri gibi verdiler. yazık.
 • kapitalist ve kendi sosyalist mücâdelelerini görmüyor diye ferid şâhenk'e kin, nefret kusan, onun bankasına ait kredi kartlarını iptal eden-iptal çağrısı yapan, onun televizyonlarını boykot eden bâzı nasibsizlerin olmadığını iddia etdiği lobi.

  bu art niyetli tâlihsizlerin hâl u pür melâli budur işte. küfrün değişmeyen mantığı! sırf muhalifi olduğu bir başbakan varlığını açığa vurdu diye dünyanın acısını çekdiği, bundan dolayı inim inim inlediği, dünyanın en büyük kan emicileri lobisi olan fâiz lobisini hayâlî îlân ediyor. tükürün yüzüne bu belhüm adâl mahlûkun!

  ey şeref ve haysiyet yoksunu! sabah akşam küfürler savurduğun corç soros fâiz lobisinin ana mihverini oluşturmuyor mu? bu illeti dünyaya tasallut eden rockefeller'lara, rotschild'lara gûyâ 7/24 küfür ediyordun ya ama!

  şu dakka işte yine aynı yere geldik. müslümanları kapitalist olmakla ithâm eden ve dahi bu yüzden devrimci müslümanlar adlı tâlihsiz oluşuma medhiyeler düzen bu islâm düşmanları kendi yedikleri herzeye hiç bakmamak alışkanlığını hiç bırakamadı. savunduğun sosyalizm ile kapitalizm kardeş ey ahmak!

  iki sene sonra ek: anladım ki tayyib erdoğan denen şahıs bu lobinin en başda destekçisi imiş..vâ esefâ! ve bin nefrin...
 • alman sermayesine haizdir.